fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

Luuletaja Jürgen Rooste tõi emakeelepäeval gümnasistidele kingiks luuleridu

15.03.2016

Spordigümnaasiumile olid emakeelepäeval külla tulnud luuletaja Jürgen Rooste ja pianist Erki Andres Nuut. Luule kõlab paremini klaverimängu saatel, olles nii luuletuse laulvaks muutja, aga ka rütmi ja tempo hoidja.

Luuletaja Jürgen Rooste esitas õpilastele nii enda kirjutatud luuletusi, kui ka varasemate poeetide luuleridu, tehes seda omanäoliselt, mõnikord lauldes või laulvalt lugedes. Nii Kristjan Jaak Petersoni, kui ka Juhan Liivi poeesia kõlas tema suus huvitavalt ning kaasahaaravalt. Ta pajatas ajaloost, tõmbas seoseid erinevate ajastute vahel ja mõtiskles eestluse olemuse üle.

Lisaks kohtumisele luuletajaga, võtsid 9.–12. klassi 14 õpilast osa emakeelepäevale pühendatud e-etteütlusest, mida korraldab Vikerraadio juba üheksandat aastat järjest.

Jalus