fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Maadlejad osalesid edukalt Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel

01.02.2023

28. jaanuaril toimusid Põltsamaal Eesti täiskasvanute meistrivõistlused maadluses. Meie õppursportlasi oli võistlustules kuus, matšivõidu teenisid kõik meie sportlased!

Meistrivõistluste üheks haaravaimaks kohtumiseks kujunes meie kooli õpilaste Kristo Merilaini (12.d) ja Max Hristjuki (9.c) finaalmatš kehakaalus –72 kg. Mõlemad maadlejad olid pidanud neli matši, omavahel olid mehed kohtunud ka alagrupis, kus Merilain võitis seisuga 4:1, kindlasti oli mõlema mehe häälestus finaaliks maksimaalne.

6-minutiline finaalmatš oli haarav ja väga põnev: (võitja vahetus matši käigus, mõlemad maadlejad sooritasid heiteid, visati protest, võeti arstipaus jne) võitjana väljus Kristo Merilain, tablool olid küll viiginumbrid 7:7, aga määrustiku järgi võidab matši maadleja, kelle tehnilised sooritused on väärtuslikumad ja nii saigi määravaks Merilaini üks 2-punktine võte Maxi kahe 1-punktilise võtte vastu. Viie matšivõiduga saavutas Kristo Merilain oma esimese täiskasvanute Eesti meistritiitli Kreeka-Rooma maadluses kehakaalus –72 kg.

Robert Mhitarjan (12.d) oli teiseks meie kooli õppursportlaseks, kellel õnnestus südika maadlusega esimest korda Eesti täiskasvanute meistriks tulla, seda Kreeka-Rooma maadluses kehakaalus –77 kg. Robert võitis alagrupis kolm kohtumist ülekaalukalt, poolfinaalis oli ka üks ärev moment, kus Robert tormakalt läks võttesse ja ei kontrollinud oma heidet lõpuni ning sattus silda, kust välja keeras ja järgnenud võtetega ülekaaluka matšivõidu vormistas, finaalmatš lõppes Rooberti kasuks 7:1.

Gregor Andreas Amelkin (12.d)  4. koht –87 kg
Kristjan Jaago (11.d)  5. koht –72 kg
Nikita Mežov (10.d)  5. koht –77 kg

NB! Head meelt valmistas ka tõsiasi, et Audentese spordigümnaasiumi värsked vilistlased, kes meie grupiga koos harjutavad – Eerik Pank ja Kevin Uspenski tulid samuti Eesti meistriteks ning Robin Uspenski saavutas venna järel hõbedase autasu.

Jalus