fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

erakooli uudiskiri

Maailmahariduse nädalal toimus koolis suur ja kaasahaarav koostööprojekt

23.02.2018

Meie rahvusvahelise IB diplomiprogrammi õpilased korraldasid maailmahariduse nädalal algklassidele eriilmelisi ja mängurohkeid tunde. Nädala jooksul jõuti algkooli iga klassi ühte õppetundi.

Tundide sisu varieerus muinasjuttude loomisest kuni teadmisi eeldavate interaktiivsete mängudeni. Näiteks kuulati ja katsuti ära arvata, millise maa millise žanri muusikaga on tegemist. Võisteldi „Kuldvillakus“, kus osalejad panid proovile oma teadmised eri maade rahvustoitudest, lippudest, riigipeadest jpm. Mõne klassiga vaadati multifilme, mis pärinesid näiteks Lõuna-Koreast. Teistega jälle kuulati paljude maade rahvalaule, hümne, lastelaule ja popmuusikat.

Esimeste klassidega kohtusid IB noored muinasjutuhommikutel, kus nad rääkisid lastele eri maade lugusid ja legende ning lõid ühiselt ise muinasjutu, kus mitme maa muinaslookangelased armusid, kasutasid maagiat, seiklesid ja vajaduse korral hea eesmärgi nimel ka võitlesid. Vahva mäng, milles kõik kätt proovisid, oli „Joonista ruttu“ – selle käigus testiti inglise keele tundmist ja joonistusoskust.

Lustakad kohtumised pakkusid toredat koosolemise aega ja uute teadmiste omandamise võimalust nii väikestele kui ka suurtele õpilastele. IB noored avaldasid imestust, et nii väikesed oskavad juba nii hästi inglise keelt. Hea meel oli tunniandjatel ka selle üle, et lapsed neid ootasid. Nüüd kõlab omavahelisi teresid palju enam kui enne. Üks vahva väike poiss ütles äkki, keset tundi: „Lõpuks ometi tean, et siin koolis on inimesi, kellega saan vabalt vestelda inglise keeles!“ Jah, kõik kes soovivad sama, on IB noorte juurde alati teretulnud.

Kus siis ikkagi on Korea või India? Kas Ameerikas? Millised võiksid olla Taani naaberriigid ja kes on selle maa kuulsaim muinasjutuvestja? Kas tunnete nägupidi Valgevene peaministrit? Kas teil on aimu, kuidas kõlab Aserbaidžaani hümn või Hispaania lastelaul? Kas oskate öelda, kus tehti esimene soolakringel? Kas teate, mis on India pealinn ja kui mitut dialekti sellel maal kõneldakse? Kui kaugel see USA ikka asub? Ja mis on pindalalt maailma kõige suurem riik? Kui te kõigile nendele küsimustele vastust ei tea, siis on õige aeg ka ise IB õpilastelt samalaadseid tunde võtta!

Jalus