fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

AUDENTES 25

Marek Kaleta: „Usalda, aga kontrolli“

26.11.2019

Aastal 2000, kui spordigümnaasium alustas, polnud olemas ühtegi praegu kasutusel olevatest Audentese spordihoonetest (kui jätta välja suur pallimängusaal). Spordihalli asemel oli pisike kilehall, mis oli ületanud oma soovitusliku kasutusaja juba neljakordselt ja püsis püsti vaid ime läbi, kelleks oli toonane areenimeister Antanas.

Juhtisin Audentese spordikooli aastatel 2000–2012 ning tänu sellele oli mul au viibida kõigi Audentese praeguste spordihoonete sünni juures: alates projekteerimisest ja ehitamisest kuni nende kasutuselevõtuni. Siinkohal meenub üks õpetlik lugu aastast 2002, mil spordihalli ehitus oli lõppfaasis. Sel ajal leidis kinnitust tarkusetera „Usalda, aga kontrolli“.

Toona oli väga külm talv ja ehitustööd olid graafikust pisut maas, kuna polnud tingimusi halli betoonpõranda valamiseks. Kõik päevad oli täpselt loetud, et saaksime halli valmis selle avaürituseks, mis pidi toimuma tuleva aasta märtsi alguses.

Enne jõule jõuti lõpuks niikaugele, et kergejõustikuareenile valati ära mõlemad betoonist kurvid. Kuigi kõik ehitustööd toimusid kontrollitud projekti alusel, tekkis meil mingi kahtluseuss, et kas ikka 200-meetrine jooksurada mahub nende kurvide vahele. Igaks juhuks lasime pädeval mõõdistusettevõttel teha kontrollmõõtmise. Ja tulemuseks oli tõdemus, et ringi pikkus siserajal on 198 meetrit.

Siis läks kiireks. Õpilaskodupoolne kurv lõhuti maha – selleks kulus nädal. Teine ja kolmas nädal kulusid uue kurvi valamiseks. Teades, et betoon ei kivistu kiiremini, kui tema peale karjuda, olime tõsises ajahädas.

Õnneks võttis ehitaja ennast kokku – tööd tehti päeval ja öösel – ning 5. märtsil 2003 toimus spordihalli pidulik avamine rahvusvahelise kergejõustikuõhtuga „Jumping Gala“. Veel üritusele eelnenud ööl värviti jooksuovaalile viimaseid rajajooni, aga avamise hetkeks oli kõik korras.

Ligi paari tuhande pealine publik nautis spordiareenil toimuvaid tõelisi tippesitusi. Maailmanimedega kõrgushüppajad Stefan Holm, Jaroslav Rõbakov, Kajsa Bergqvist ja Anna Chicherova ning kolmikhüppajad Jonathan Edwards, Tatjana Lebedeva ja Yamilé Aldama hullutasid publikut oma sooritustega, millega võiks võita tiitlivõistlusi. Nad olid areeni ja publikuga ülimalt rahul.

Sestpeale on Audentese spordihall olnud teiseks koduks sadadele Audentese spordigümnaasiumi ja spordiklubi kergejõustiklastele ning korv- ja võrkpalluritele.

Jalus