fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUSE UUDISKIRI

Maret Kaldmaa: „Kõige olulisem on nii õppija kui ka õpetaja kannatlikkus“

21.05.2020

Staažikaim huvikeskuse õpetaja Maret Kaldmaa õpetab siin lastele klaverimängu juba 1998. aastast. Uurisime, milline on tema ja muusika suhe.

Millal Sa ise klaveriõpinguid alustasid ja miks valisid pilliks just klaveri?
Hakkasin klaverimängu õppima juba üheksa-aastaselt, sest see meeldis mulle väga. Ja meeldib siiani.
Kogu minu teadlik elu on möödunud muusikaga tegeledes ning see köidab mind ka pärast neid pikki õppimise ja õpetamise aastaid.

Kas Sul on muusikas oma lemmikstiil või -muusik?
Mul ei ole üht kindlat muusikastiili või muusikut, kes oleks mu eriline lemmik. Kuulan hea meelega igasugust muusikat. On autoreid ja teoseid, mis kõnetavad aastaid, aga ka neid, mida eelistan just mingil konkreetsel perioodil või hetkel.

Mis motiveerib Sind õpetajatööd tegema?
Kuigi olen tegutsenud klaveriõpetajana juba pikki aastaid, on mul endiselt väga huvitav jälgida õpilaste arengut klaveripalade õppimisel. Kui erinev see igaühe puhul on!

Mida pead klaveri õppimisel ja õpetamisel oluliseks?
Siin võiks pikalt arutleda, mis kõik tähtis on. Aga saan vastata ka ainult üheainsa sõnaga: kannatlikkus.

Palun anna mõni soovitus vanematele, kelle laps õpib pilli.
Klaveri õppimisel ja pilliõppe puhul üldse on tähtis harjutada ikka mitu korda nädalas, mitte ainult pillitunnile eelneval päeval.
Klaveriõppe alguses on väga oluline jälgida, et laps hoiaks klaveri taga korrektset istumisasendit. Pidev, süsteemne harjutamine, aga ka õige istumisasendi saavutamine on taas ju kannatlikkuse küsimus.

Millega tegeled siis, kui Sa pilli ei harjuta või õpilasi ei õpeta?
Muusika on minu sees ja ümber kogu aeg, seetõttu kuulan ka vabal ajal palju muusikat. Aga mulle meeldib ka kududa, lugeda ja jalutamas käia.

 

Klaverimängust ja õpetaja Maretist rääkis ka tema pikaajaline õpilane Mirtel Montvila.

Kelle mõte oli, et Sa võiksid hakata klaverimängu õppima?
See oli minu enda soov. Sellel kevadel täitub kuues aasta klaverimängu õpinguid. Olen 14-aastane, seega olen klaverit õppinud peaaegu pool oma elust.

Mis Sulle klaveri õppimisel kõige rohkem meeldib ja mis raskusi tekitab?
Ma saan ise midagi ilusat mängida ja muusikat nautida. Peale selle meeldib mulle õpetaja Maretiga muusikapalade üle arutada.
Kõige raskem on uut klaveripala õppides õige rütmi ja tempo tabamine.

Kas saad klaverimängu oskust tulevases elus kasutada?
Kui peaks kusagil vaja olema (pere- või tööüritusel) klaverit mängida, siin saan ennast välja pakkuda ja nii muusikaga inimesi rõõmustada. Loodetavasti mängin ja õpetan klaverit tulevikus ka oma lastele.

Kirjelda oma õpetajat.
Õpetaja Maret on lahke, hooliv, hea kuulaja, sõbralik, rahulik, lõbus, vaimukas, vahva ja rõõmsameelne. Eriti on mulle meeldinud need tunnid ja kohtumised, kus olen saanud lisaks klaveripalade õppimisele arutada temaga elu üle ning kuulata lugusid, mis on seotud tema suure kassiarmastusega.

Jalus