fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

AUDENTES 25

Margarita Hanschmidt: „Long live Audentes International School!“

05.02.2020

Oli sügis 2010 ja alustasin oma kümnendat tööaastat Audentese erakoolis. Nagu ikka, tuli ka sel sügisel koolimajja uusi kolleege: kohtasin koridoris väga meeldivaid noormehi, kes küll ütlesid selges eesti keeles „Tere“, kuid ei näinud sugugi eestlase moodi välja. Mulle ulatasid käe John C. Charles Mosambiigist ja Carlos Moreno Colombiast.

Peagi avaldas kooli direktor Ahto Orav tõe, et Audentese erakoolis plaanitakse avada rahvusvaheline IB õpe. Kui kuulutati välja konkurss õpetajate leidmiseks, siis ei kahelnud ma hetkegi ja otsustasin kandideerida.

John C. Charles, kes määrati Audentese IB diplomiõppe projektijuhiks, palus endale appi Carlos Moreno. Mäletan selgelt, kuidas aeg-ajalt keegi koputas minu kabineti uksele ja ukse vahelt vaatas sisse Johni alati naeratav nägu. Tal oli küsimusi alates õppekava ülesehitusest kuni tunnijaotusplaanini. Aitasin nii, nagu oskasin: hoolimata pikaajalisest õpetajakogemusest ei olnud ka minul lihtne IB õppe teistmoodi formaadi kõiki nüansse kohe selgeks saada.

Ja siis ühel päeval tuli mulle meilile teade, et minust saab IB diplomiõppe English B õpetaja! See oli nii tunnustav uudis ja uue põneva teekonna algus.

2010. aasta sügisel kogunes kooli saali tulevane IB diplomiõppe meeskond. John ja Carlos tutvustasid IB õppekava ning õpetamise printsiipe, mis kõik olid projektiga liitunud õpetajatele täiesti uued ja tundmatud. Plaan oli käivitada IB õpe 1. septembril 2011 – siis pidi Audentesest saama rahvusvaheliselt tunnustatud õppekavaga kool. Ees ootas pool aastat väga pingelist tööd ainekavade ja õppetegevuse planeerimisel. Kõik uue üksusega liitunud õpetajad pidid läbi tegema 40-tunnise veebikoolituse ja omandama sertifikaadi uue õppekava järgi õpetamiseks. Kõik oli uus, erinev, keeruline, töömahukas ja pealegi veel ingliskeelne.

Aga me saime hakkama! 2011. aasta sügisel käivitasime DP-1 klassi nelja õpilasega, kellest kaks tulid meie enda koolist ja kaks väljastpoolt. Mina olin esimene IB klassijuhataja. 2012. aasta sügisel lisandus viis uut DP-1 õpilast ja käivitasime IB eelõppe.

1. septembril 2019 asutati IB üksuse baasil eraldi koolina Audentese rahvusvaheline kool, kus õpib praegu juba 50 noort. Meil on väga toredad õpilased ja väga kokkuhoidev koolipere, tänu kellele oleme siiani jõudnud. Long live Audentes International School!

Jalus