fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Markeerimisprojektis „Peatu, vaata, veendu!” osalesid 5.-6. klasside õpilased

30.09.2016

Maanteeameti ning Põhja Prefektuuri poolt läbiviidavas liiklusohutusprojektis „Peatu, vaata, veendu!” osalesid septembrikuus 5.a, 5.b, 6.a ja 6.b klasside õpilased. Projekt oligi suunatud just selle vanuserühma õpilastele ning eesmärgiks oli juhtida tähelepanu sõidutee ületamise ohutusele reguleerimata ülekäiguradadel.

Õpilased ja klassijuhatajad tutvusid projektiga klassiruumis ning eeltööna sooritasid lapsed liiklusviktoriini, mille parimatele sooritajatele jagus auhindu. Koos arutleti, millised kooli ümbruse ülekäigurajad on ohtlikud ning vajaksid märgistamist. Kuna kasutada oli pihustatav värv, tuli eelnevalt proovida, kuidas selle kasutamine õnnestub. Õpilased olid osavad ning peale proovipihustamist mindi sõidutee äärde, kus asuti ülekäiguradasid sõnadega „Peatu, vaata, veendu!” silmatorkavamaks tegema. Nii mõneski kohas märkasid autojuhid tee ääres toimetavaid õpilasi ja sõitsid aeglasemalt, et noored liikluse abistajad saaksid oma töö lõpuni teha.

Märgistamise lõppedes veendusid õpilased, et nende kätetöö on silmatorkav ning kindlasti neil, kel pilgud mobiiltelefoni ekraanil, panevad kõnniteele pihustatud sõnad peatuma, vaatama ja veenduma tee ületamise ohutuses. Õpilaste kodude ümbruses, aga ka kooli lähedal on veelgi selliseid ülekäiguradasid, mis vajaksid märgistamist, et kõik üle tee minejad oleksid tähelepanelikud ja ettevaatlikud.

Jalus