fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Märt Treier tegi põhikooli lõpuklassidele reaalsuskontrolli

23.03.2018

9. märtsil käis aulas rääkimas 8.–9. klasside õpilastele ajakirjanik Märt Treier riskikäitumisest ja näitas filmi „Georgi lugu“. Loengust tegid kokkuvõtte 9.a klassi õpilased.

Kahetunnise loengu peateema oli, kuidas noorte mõtteviis on tänapäeval muutunud ning mis tagajärjed sellega kaasnevad. Algus oli aktuaalne: nutitelefone kasutatakse liiga palju ja valel eesmärgil. Noored põgenevad sotsiaalmeediasse, peites end laikide maski taha, et jääks mulje õnnelikust inimesest. Tegelikkuses võib tegu olla masendusega ja nutimaailm kujutab inimese psühholoogiale ohtu.

Ajakirjanik tõi edasi välja ühe uue tänapäevase inimtüübi, ossi mentaliteedi. Oss on mees, kelle jaoks on tähtis BMW ja kes tahab näida teistele lahedana, saada tunnustust kas või rumalustest. Treier jagas karmi tõestisündinud lugu ühest traagilisest sündmusteahelast, kus kolme aasta jooksul sai autoõnnetuste tõttu surma viis ja vigastada seitse noort inimest.

Treier jutustas väga veenvalt õpetlikke lugusid elust enesest, leides probleemidele lahendusi, eelkõige veendes noori hoiduma riskidest. Loeng oli vabas vormis, rääkimisviis kaasahaarav ning väga tõsistel teemadel tehtud must huumor pani nii naerma kui ka mõtlema. Kuulajad said emotsionaalse ja õpetliku kogemuse.

Kindlasti tuleb arvestada, et me ei tea, mida elu meile toob, inetust pardipojast võib sirguda imeilus luik. Kahjuks ka vastupidi. Fakt on see, et me kõik vajame õiget sõpra, kes hoiab meid tingimusteta.

Jalus