fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Matkasari sai selleks aastaks väärika punkti

09.06.2021

Seekordne kevadmatk viis huvilised Pirita jõeoru maastikukaitsealale. Antud piirkond võeti kaitse alla 1959. aastal, et kaitsta ja säilitada Põhja-Eestile tüüpilist jõeäärt ja geloogiliselt väärtuslikku looduslikku ala.

Kõigepealt kõnniti jõest veidi eemal ja tutvuti rohkem metsas kasvavate taimekooslustega. Huvitav oli vaadata jää liikumise tagajärjel tekkinud väga vahelduvat ja künklikku maastikku. Tee peale jäi mitu okstest tehtud onni ja kivist püramiidi ning tervisesportlaste harjutusväljak.

Matkalised vaatasid üle ka järsu jõekalda, kus toimus 1857. aaastal Baltisaksa laulupeo võistulaulmine. Sellest sai innustust J. V. Jannsen, kelle algatusel korraldati varsti eestlaste 1. laulupidu. Edasi kulges tee mööda jõe vahetut äärt. Seal sai imetleda jõe terrasse ja paljandeid. Kõige ilusamal liivasel jõenõlval peeti kaasavõetud söögikraamiga piknik.

Tagasiteel sai näha väga vanasid ja huvitava kujuga kuuski, sai kiikuda rippkiigel ja turnida mahalangenud puutüvedel. Taaskord oli kena imetleda Eestimaa kaunist ja puutumatut loodust, kuulata linnulaulu ja tunda rõõmu lähedastest inimestest.

Suur hulk rahvast võttis matka ette oma perele sobival ajal, kasutades selleks kodulehele üles pandud interaktiivseid juhiseid.

Aitäh kõigile, kes sel õppeaastal matkasarjast osa võtsid!

Jalus