fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Meeleolukas spordigümnaasiumi spordipäev toimus juba viiendat korda

09.10.2020

Üle-euroopalist spordinädalat tähistas spordigümnaasium 28. septembril traditsioonilise spordipäevaga, mille teemaks oli sellel aastal „Maskiralli”. Spordipäev toimus juba viiendat korda ning tegemist ei olnud tavapärase treeningvõistlusega, vaid kõik harjutused ja ülesanded olid pigem seltskonnamängulikud ja pakkusid ka ajugümnastikat. Erinevate ülesannete autoriteks olid õpetajate ja treenerite kolme- või neljaliikmelised tiimid.

Hommikul koguneti aulasse, kus tutvustati päevakava ning üleüldist korraldust. Seejärel moodustati 12 võistkonda, mis kõik koosnesid kümnest eri klasside õpilastest. Edasi liiguti kaheksasse erinevasse jaama, kus teiste meeskondadega mõõtu võeti. Spordikeskuse suures pallimänguväljakul oli sisse seatud vahejaam, kus iga võistkond sai ootamise vahepeale lahendada mõtteharjutusi, etteantud sõnadega luuletust kokku panna, õppida ühiselt üks rütmitants selgeks ning mõistatada ümisemise järgi muusikapalasid. Ka sel aastal olid spordipäevast osa võtmas ka mitmed meie vilistlased, kes oma võistkonnaga kogu päeva kaasa tegid.

Tegevusjaamad olid üles seatud üle terve spordikeskuse ja ka koolimaja, kus toimusid erinevad tegevused. Areenile oli end sisse seadnud viis jaama, kus esimeses tuli aja peale läbida takistusrada sarnaselt Twisteri mängule, kasutades liikumiseks ainult ettenäidatud käsi ja jalgu. Teises jaamas said võistkonnad end proovile panna laskmises elektroonilistest püstolitest, samal ajal tasakaalu hoides bosu pallidel. Lisaks tuli pimesi liikuda mööda kindlat rada, et jõuda ülesande lõpuni. Laskmine oli kõikidele õpilastele kindlasti üks põnevamaid väljakutseid ning see jaam sai kiirelt enamuse võistkondade lemmikuks. Kolmandas areenil asuvas jaamas tuli läbida järjekordne takistusrada, lahendada anagramme spordigümnaasiumi vilistlastest ning lisaülesandena tuli maadlusnukule ette siduda pidulik lips, mis tekitas raskusi nii mõnelegi võistkonnale. Neljandas jaamas tuli võistlejatel läbi pugeda postide vahele kaldega asetatud nöörredelist nii, et igast august läheks läbi üks võistleja ilma augu servasid puudutamata. Kui kõik võistlejad jõudsid redeli teisele poole, tuli lahendada psühholoogilist laadi ülesanne. Viimases areenil asuvas jaamas tuli paarikaupa läbida pimesi takistusrada ja sooritada loominguline ülesanne.

Maadlus- ja judosaalis tuli võistkondadel luua nelja realine luuletus pealkirjaga „Mask” ning see pärast ka ette kanda. Sportlikuks tegevuseks oli pimesi transportida tennisepalle ühest saali nurgast teise, kasutades selleks väikest koonust. Pallimängusaalis pidid õpilased mööda saali paigutatud pallidest kokku koguma täpselt 25 võrkpalli ja 25 korvpalli, kuid korjata võis ainult selle spordiala palle, mille esindaja nimi võeti loosiga. Kui täpselt õige arv palle oli kokku kogutud, said kõik võistlejad järgmise võistkonna jaoks pallid mööda saali ära peita ja paigutada. Koolimaja võimlas tuli võistlejatel kõigepealt kolme minuti jooksul visata korvpalli vabaviskeid, seejärel koguda punkte nooleviskes ning lõpetuseks lahendada küsimustik Audentese ajaloo, tänapäeva ja igapäevase eluolu kohta.

Pärast kõikides tegevusjaamades käimist toimus suurel pallimänguväljakul klassidevaheline köievedu. Pärast köieveo võistlust autasustati kõiki võistkondi paremusjärjestuses. Auhindade eest hoolitses Eesti Olümpiakomitee. Võitjateks kuulutati võistkond Raisatud potensiaal, koosseisus Ivetta-Elizaveta Okuneva, Brita Rannamets, Maria Liis Alt, Keandra Koorits, Carmen Marii Aesma, Rasmus Meius, Johann Mattias Üprus, Maksim Tanner Mccauley, Markus Mõttus ja Kasper Tafenau, kelle nimed graveeritakse spordipäeva rändkarikale. Spordipäeva jäi lõpetama ühispildi tegemine.

Täname kõiki õpilasi, kes aktiivselt spordipäevast osa võtsid ning õpetajaid ja treenereid, kes mõtlesid välja põnevaid tegevusi igasse jaama. Spordipäevast valmib ka video kogu päeva tegevustest, mida saab näha suurürituse vaheajal.

Jalus