fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Meie kooli rahvusvaheline projekt „Säästev tootmine ja tarbimine“ on alanud!

02.12.2015

19.–20. novembril toimus Prantsusmaal, Amiens’i linnas partnerkoolide esindajate kohtumine. Vaatamata pinevale olukorrale Pariisis, kus 13. novembril toimus üle saja inimese elu nõudnud terrorirünnak, jõudsid kõik osalised viperusteta Põhja-Prantsusmaal asuvasse väikelinna. Meid võõrustas Louis Thuillier’ Lütseum, mis annab nii gümnaasiumi- kui ka kutseharidust.

Kahe tegusa tööpäeva jooksul pandi paika projekti korraldus, vastuse said reisi- ja majutamisega seotud küsimused. Lisaks tutvuti lütseumi igapäevatööga: külastati tunde, vaadati üle suurepäraselt sisustatud loodusteaduste laborid ning söödi koos õpilastega koolisööklas nende igapäevast lõunat.

Kuna projekti üks lõppeesmärkidest on lisaks õpilaste ja õpetajate uute teadmiste-oskuste omandamisele ka mitmete info- ja õppematerjalide koostamine, tutvuti lähemalt (ümber)pööratud klassiruumi metoodikaga. Pööratud klassiruum toimub põhimõttel, et õpilane tutvub uue teemaga väljaspool klassiruumi, vaadates seletavaid videolõike ja tehes enesekontrolliteste, tunnis aga tegeldakse teadmiste kinnistamisega ja rakendamisega konkreetsete ülesannete/probleemide lahendamisel. Metoodika pakub vaheldust tavaõppele ja suunab õpilasi rohkem väärtustama oma ajaressurssi, samuti võtma suuremat vastutust ladusa ja iseseisvama õpiprotsessi eest. Loodetavasti valmib projekti lõpuks ka näitlik õppematerjal valikaine moodulile „Säästev tootmine ja tarbimine“, kasutades just pööratud klassiruumi-metoodikat.

Kohtumise lõppedes külastati Amiens’i kesklinna, mille peamised vaatamisväärsused on 13. sajandil rajatud Jumalaema kirik ja jõuluehteis kesklinn. Vaatamata sompus ja vihmasele ilmale sai kohtumiselt palju häid mõtteid ja kohatud toredaid kolleege. Eriliselt soojad tänusõnad lähevad aga nendele Louis Thuillier’ lütseumi õpetajatele, kes partnerkoolide esindajaid omas kodus võõrustasid! Merci!

 

Jalus