fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Meie koolist pääsesid laulupeole mõlemad koorid

07.06.2019

Laulupeole lähevad Audentese mudilaskoor ja naiskoor! Mõlema koori dirigent on meie noorema kooliastme ja lastekooli muusikaõpetaja Anu Ott.

Meie mudilaskoor on käinud koolinoorte ja üldlaulupidudel ennegi. Audentese naiskoori teekond algas aga alles 2017. aasta maikuus, kui mudilaskoor oli koolinoorte laulupeole saanud ja paljud lauljate emad avaldasid soovi 2019. aasta üldlaulupeole minna. Sama ideega tuli Anu Oti juurde ka mitu õpetajat. Nii juhtuski, et 2017. aasta sügisel alustas tegevust Audentese naiskoor (sest soovi avaldas ainult kaks meest ja segakooriks oli seda liiga vähe). Meie naiskooris laulavad emad, tütred ja õpetajad.

Naiskoori esimene ülesastumine toimus sama aasta jõuluaktusel koos mudilaskooriga. See tore kogemus andis julgust ja kasvatas esinemissoovi. Loomulikult olid esimesed ühised laulud väga lihtsad. Kui naiskoor sai 2018. aasta kevadel kätte üldlaulupeo noodid, siis esialgu oli ehmatus päris suur. Aga tahtmine oli veel suurem ja nii hakati otsast pusima.

Esimesel hooajal oli naiskoor teinud proovi üks kord nädalas poolteist tundi korraga, aga laulupeoks ettevalmistumisel jäi sellest väheks. Seepärast on terve 2018/19. õppeaasta jooksul harjutatud laulupeo laule kaks korda nädalas kaks tundi korraga.

Naiskoorile on suureks abiks olnud koormeister Varje Vürst, kes teeb igapäevatööd Eesti kooriühingus ja üle-eestilise poistekoori Kalev juures. Veel on koori palju aidanud hääleseadja Jaanika Kuusik, kes laulab Vox Clamantises ja dirigeerib Estonia poistekoori. Jaanika on ka tänavuse laulupeo mudilaskooride üldjuht ja „Buratino laulu“ dirigent. Mudilaskoori juhendamisel on Anule väga suureks abiks olnud Aile Laumets, kes ise läheb laulupeole Leelo naiskoori vilistlaskooriga.

Audentese naiskoor on käinud laulupeoga seoses kahel, mudilaskoor ühel ettelaulmisel. Ja mõlemal korral on neil läinud väga hästi. Nii jõuabki kahe aasta eest alustatud teekond oodatud sihini: 6. juulil osaleb naiskoor koos mudilaskooriga rongkäigus. Sel päeval laulab naiskoor ka avaühendkoori ridades. 7. juulil saab mõlemaid koore näha ja kuulata laulukaare all laulmas.

Kui midagi väga tahta, siis nii lähebki. Eriti rõõmustame selle üle, et rongkäigus marsivad kõrvuti emad ja lapsed – selliseid peresid on meil üle kümne. Laulupeo rongkäigus tunnete Audentese naiskoori ära rõõmsa oleku ja punaste pikkade kleitide järgi, mudilaskoor on pidulikus koolivormis.

Jalus