fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUMI UUDISKIRI

Meie noored käisid Argentinas noorte olümpial

19.12.2018

Septembris vestlesime õppursportlastega, kes olid minemas Buenos Airesesse noorte olümpiamängudele. Nüüd on see üritus, mis kestis 6.–18. oktoobrini, selja taga. Kindlasti andsid suurvõistlused noortele hindamatu kogemuse nii spordis, inimestega suheldes kui ka huvitavaid kultuure nähes.

Ees ootas kirev keskkond
Noored meenutavad, kuidas üks rahvusriietes austraallane piitsaga vastu seina lõi ja kuidas tuli professor Google’i abiga otsida mõne avamisel esindatud riigi kohta lisateadmisi. Suursugusel avaüritusel nähti lisaks show’le ka huvitavalt riietatud osalejaid: seelikutes mehi, suurtes linades sportlasi, lõbusaid sombreerodega mehhiklasi ja väga värvilistes rõivastes Aafrika rahvuskoondiste esindajaid.
Üldise korraldusega jäid meie sportlased igati rahule. Ainuke asi, mis alguses üllatas kehva kvaliteediga, oli toit. Järgmistel päevadel see õnneks paranes.
Elu olümpiakülas oli meeleolukas. Seal leidus tegelustelke, kus sai teha mõõtmisi, omandada huvitavaid teadmisi, mängida meelelahutusmänge või ka niisama melu kogeda.

Palju sõpru ja toetav publik
Eesti koondises valitses väga ühtehoidev õhustik ja selle reisi ajal saadi üksteisega lähemalt tuttavaks. Lisaks omadega suhtlemisele leidsid noored palju välismaa sõpru: vahetati kontakte, kommenteeriti üksteise Instagrami postitusi ja suheldi WhatsAppis. See hea side välissportlastega võib tulevikus viia uute kohtumiste ja koostööni.
Igal võistlusel oli palju rahvast vaatamas ja kaasa elati kõigile väga energiliselt. See tõi sportlastele palju mõnusaid hetki: näiteks pärast mängu tulid vaatajad autogrammi küsima ja tahtsid teha pilti kõigiga, hoolimata nende tulemusest.
Sportlased tundsid publiku tuge ka enne sooritust: näiteks kergejõustikuareenile valmistuma tulija võis juba tunda seda energiat, mida publik staadionil tekitas. Emotsioonidest sellel võistlusel seega puudu ei olnud.

Noortel tuli kohaneda mitme ootamatuse ja raskusega
Korvpallineiud elasid kohe esimesel päeval üle olukorra, kus üks neist sai raske vigastuse, mis ei lasknudki edasi mängida. Muidugi oli situatsioon keeruline, aga üksteisega kokku hoides ja olukorraga kohanedes saadi koos sellest üle. Neiud keskendusid sellele, mis aitas tiimina edasi minna.
Kõigil sportlastel tuli kohaneda väga muutliku kliimaga: ühel päeval oli jahe ja sadas ning järgmisel päeval valitses palav suveilm.
Selleks et vältida võistlustevahelisel ajal ülemõtlemist, veedeti koos teistega aega ja otsiti muid tegevusi. Suhtlemine aitas toime tulla ka pettumusega: asuti teistele kaasa elama ja endasse sulgumise asemel nauditi ülejäänud ürituse melu.

Konkurents oli tihe
Meie noorte tulemused olid seekord järgmised.

  • Viktoria Vesso saavutas maadluses 5. koha.
  • Marleen Mülla jõudis teivashüppes 4. kohale ja Ken Mark Minkovski pääses jooksus finaali.
  • Alex Ahtiainen saavutas 100 meetri liblikujumises 23. koha ajaga 55,05 sekundit (tema isiklik rekord sel distantsil on 54,82 sekundit) ja 50 meetri liblikujumises 36. koha ajaga 25,66 sekundit.
  • Korvpallineiud Janne Pulk, Martha Liisa Oinitš ja Johanna Eliise Teder said kolmekesi võideldes (Ida Viktoria Vähi jäi vigastuse tõttu eemale) kirja ühe võidu Tšehhi üle. Teistes mängudes tuli neil tunnistada vastase paremust ja alagrupis jäädi seetõttu 4. kohale.
  • Poiste korvpallitiim, kuhu meie õppursportlastest kuulus Jaan Erik Lepp, sai võidu Mongoolia üle (22 : 13). Argentinale jäi Eesti napilt (19 : 22) alla. Kuigi meie noormehed olid paremad USA-st (21 : 14), jättis napp kaotus Venemaa esindusele (21 : 22) Eesti meeskonna kahjuks veerandfinaali ukse taha.

Tulemuste jälgimise kõrval on oluline teha järeldusi
Loodetavasti on meie kooli sportlased juba jõudnud analüüsida, mida tasub sellest noorte olümpia kogemusest kaasa võtta. Kindlasti tuleks mõelda sellele, millised asjaolud sooritusele kaasa aitasid. Samuti tasub analüüsida, mida oleks võinud teisiti teha ja kuidas saaks nende teadmiste pealt ennast edasi arendada. Just niisugusel analüüsil põhinev teadlik arengusse panustamine loob võimaluse, et meie õppursportlased saavad selliseid suurvõistlusi kogeda ka tulevikus.

Jalus