fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

erakooli uudiskiri

Merilin Kask: „Saan oma aega mugavalt planeerida“

20.12.2016

Audentese e-gümnaasiumi õpilane Merilin Kask on e-õppe käigus ka iseennast paremini tundma õppinud. Nüüd on ta kindel, et oskab oma aega väga hästi kavandada. Ühtlasi on Merilin mõistnud, et teda innustab õppima suurem vabadus: tuim surve ja pinge ei tule talle kuidagi kasuks.

Merilin oli valmis jagama oma õpikogemusi ka meie lugejatega.

Palun räägi oma õpiteest lähemalt.
Mul jäi kool pooleli peale 11. klassi, kui ma lõpuklassi edasi ei pääsenud. Aasta oli siis 2012. Uuesti kooli ma kohe alguses minna ei soovinud, kuna keskkooli ja ka põhikooli kogemus oli halb. Mul oli kooliajal raskekujuline sotsiaalfoobia ning igasugune mõte kuhugi koolimajja sisenemisest tekitas õõva.

Seega veetsin esimese koolijärgse aasta üldse vabalt: reisisin ringi ja käisin sõpradega rohkem väljas. Ühesõnaga: tundsin elust mõnu.

Esimese pool aastat teesklesin, et käin koolis, aga siis otsustasin, et räägin emaga sellest. Tema suunas mu tagasi kooli: 2013. aastal läksin Tallinna vanalinna täiskasvanute gümnaasiumisse. Käisin seal pool aastat. Kuna mul oli ainepõhine õpe (üksikained), jäid tundide vahele pikemad augud, kus ma lihtsalt jalutasin minema. Mulle ei sobinud see kolm korda nädalas päev läbi paigalistumine. Samuti tundsin jälle foobiat: hakkasin inimesi pelgama ja vältima.

Edasi läksin tööle klienditeenindajaks, mida ma oma sotsiaalfoobia tõttu alguses meeletult kartsin. Aga selline äkkotsus lihtsalt tulla inimeste keskele on mind väga palju aidanud. Olen taas rohkem avatud ja vabam suhtleja.

Olin aastakese tööl. Kõigil kolleegidel oli keskharidus käes, seetõttu tundsin end ebavõrdsena ja läksin uuesti kooli, seekord Lasnamäe täiskasvanute gümnaasiumisse. Kordus sama asi. Kõiki tunde polnud mul vaja ja ka need üksikud olid mulle igavad. Samuti oli töö kõrvalt raske kolm korda nädalas koolis käia, eriti veel õhtuti peale tööd. Loobusin taas.

Vahepeal ehitasin juba üles oma pereelu. Leidsin elukaaslase ja sünnitasin tütre. Lapse sünd on see, mis mul maailma teistpidi keeras. Siis unustasin täielikult endale mõtlemise ja asusin elama ainult tema nimel. Seepärast hakkasin mõni päev peale sünnitust uurima, kus mul oleks siiski võimalus edasi õppida.

Nii sattusingi taas e-õppe peale. Just nimelt taas, sest kohe peale Viimsi koolist väljalangemist olin kaalunud Audentese e-õpet. Tol korral laitsid kõik mu ümber selle plaani maha. Nii arvasingi, et ma pole selleks valmis ega saa hakkama.

Nüüdseks on mul üks e-gümnaasiumi aasta seljataga ja suur osa juba tehtud. Ainult üks aasta ongi veel jäänud ja lõpp paistab. Olen õnnelik, et mul on tütar motivatsiooniks: nüüd ei saa ma alla anda.

Miks otsustasid jätkata õpinguid just e-gümnaasiumis?
Kuna mul sündis laps ja ma olin otsuse teinud, et lähen peale tema sündi kooli tagasi, polnud mul väga palju valikuid. Rinnalapsega ei saanud ma kolm korda nädalas pikki päevi koolis käia.

E-gümnaasium sobis oma paindlikkuse poolest kõige paremini. Siin on mul palju kergem: käin koolis kohal kaks korda kuus, põhiliselt ainult arvestusi tegemas. Ülejäänud aja saan iseseisvalt kodus õppida.

Kuidas on õppimine Sinu valikuvõimalusi avardanud?
Tänu õppimisele olen praegu taasavastanud oma vanad huvid. Ühtlasi tean, et kui ma saan keskhariduse lõpuks kätte, siis on mul suurem valik tööturul ja rohkem edasiõppimise võimalusi.

Kellele Sa sellist õppevormi soovitaksid?
Soovitaksin e-õpet inimesele, kes tunneb, et saab ise tegutsedes kõige paremini hakkama. Säärane õppevorm sobib õppijale, kes otsib vabadust, aga samas armastab väikest pinget.

Mida soovid oma kaasõppijatele?
Soovin neile kindlat meelt ja seda, et igaüks leiaks oma motivatsiooni, mis poleks hetkeemotsioon või lihtsalt kohusetunne.

Millised on Sinu tulevikuplaanid?
Plaane on hulganisti, aga ma ei tea, kas ma suudan kõik teostada. Meeletult palju võimalusi on nii edasiõppimiseks kui ka tööturul tegutsemiseks.

Millega tegeled vabal ajal?
Minu vaba aeg kulub praegu lapsele, aga aeg-ajalt tegelen taas kirjutamisega (luuletused, novellid jne). Käin kinos, teatris ja kontsertidel ning loen hästi palju raamatuid.
Ühesõnaga: teen vabal ajal võimalust mööda kõike, mille järele tuju tuleb. Huvisid on mul tõesti palju.

 

Õpilugu on valminud ESF projekti „Täiskasvanute tagasitoomine tasemeõppesse raames.

EL_Sotsiaalfond_horisontaalne

Jalus