fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

huvikeskuse uudiskiri

Mida huviringi valimisel silmas pidada?

23.11.2017

Iga õppeaasta alguses avavad koolid ning vabaaja- ja huvikeskused mitmesuguseid huviringe eri vanuses lastele. Kõigi nende ringide eesmärk on pakkuda õppetööst vabal ajal meelepärast ja mitmekülgset tegevust.

Nüüdseks on paljud lapsed vanemate abiga juba otsustanud, missuguse huvitegevusega sellel õppeaastal tegeleda. Küsimusi oli enne otsustamist kindlasti palju. Milline ringi valida? Kas jätkata juba varem valitud huviringiga või proovida midagi uut?

Kõik oleneb lapsest
Huvitegevuse valik peab eelkõige lähtuma lapse huvist ja soovist, loomulikult on oluline võtta arvesse ka tema võimeid, eeldusi ning eripära. Lapsevanem võib olla tingimuste looja ja suunaja, mitte aga lapse eest otsustaja.
Mõni laps hakkab huviringis osalema väga varajases eas ja jätkab valitud teed aastaid, samal ajal kui teine valib ning katsetab kauem, enne kui leiab sobiva huviala. Seetõttu ei maksa heituda, kui esimesel korral valik kohe ei õnnestu: kes ei otsi ja ei proovi, see ei leia kunagi meelepärast. Paljude huviringidega saab liituda ka poole õppeaasta pealt.

Huviring rikastab maailmapilti
Huvitegevusest saab laps uusi oskusi ja teadmisi, mõnel juhul treenib ta end ka tugevamaks, osavamaks ja kiiremaks. Regulaarne huvitegevus õpetab aega ja tegevusi paremini planeerima, arendab meeskonnatöö-, esinemis- ja suhtlemisoskust, kasvatab kohuse- ja vastutustunnet, suurendab enesekindlust, õpetab toime tulema edu ja kaotusega, kingib ohtralt emotsioone ning tõenäoliselt ka häid, sarnase huviga sõpru.
Olulist rolli mängivad huviringide juhendajad ja õpetajad, nende professionaalsus, motivatsioon ning eeskuju, aga ka ringis käimisega kaasnevad võistlused, esinemised, laagrid ja väljasõidud.

Leidke tasakaal
Aidates lapsel huviala valida, peab lapsevanem hoolikalt meeles pidama, et liiga palju harrastusi korraga võib kasu asemel tuua hoopis kahju.
Huvitegevus ei tohi segada õppimist: kooli ja huviringide vahel tuleb leida mõistlik tasakaal. Lapse ajakavasse peavad mahtuma õppetöö koolis, kodused ülesanded ja huvitegevus, aga kindlasti ka aeg mängimiseks.

Jalus