fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

erakooli uudiskiri

Mihkel Rand: „E-gümnaasium võimaldab korraga karjääri teha ja koolis käia“

21.04.2017

Mihkel on 26-aastane Saaremaalt pärit noormees. Nagu saarlased ikka, on ta pigem vaikne ja rahulik. Viimased kaheksa aastat on ta töötanud kokana.

„See töö meeldib mulle. Ühelt pool on mul on olnud selles õnne ja suhtelist edu, teisalt pakub kokatöö äärmiselt suurt rahuldust, kui näed ja maitsed füüsiliselt iga päev oma töö vilju,“ ütleb Mihkel, kelle juhitud köök tunnistati 2014. ja 2016. aastal Eesti parimaks ning kes tänavu sai Eesti parima peakoka tiitli.

Palun räägi oma õpiteest.
Õpitee on olnud mul konarlik: oma tõusude ja mõõnadega. Kuressaare gümnaasiumis sai kunagi lõpetatud põhikool. Alustasin ka gümnaasiumiõpinguid, kuid need jäi elu keerdkäikude tõttu juba üsna alguses pooleli.

Seejärel sattusin kööki tööle, veidi hiljem läksin kokaharidust omandama, kuid ka seda kooli ma ei lõpetanud. Peapõhjuseks oli asjaolu, et töötades õppisin kiiremini, rohkem ja moodsamaid tehnikaid kui raamatust lugedes.

2016. aastal otsustasin oma poolikute koolide saaga lõpetada ja jõudsin otsaga Audentese e-gümnaasiumi.

Miks jätkad õpinguid just e-gümnaasiumis?
Olen vanuse poolest ületanud selle läve, kus elatakse vanemate katuse all. E-gümnaasium laseb mul paindlikult aega planeerida.

Kuidas on õppimine Sinu valikuvõimalusi avardanud?
Ehmatavalt palju, korraks võttis silme eest kirjuks. Olen kujutanud end ette animaatori, filmiprodutsendi, turundus- ja reklaamiinimese ning disainerina. Ühesõnaga: kõik valikuvõimalused tunduvad kättesaadavad, välja arvatud kosmonaudi amet.

Kellele Sa sellist õppevormi soovitaksid?
Igaühele, kes tunneb, et tal on motivatsiooni ja enesedistsipliini iseseisvaks õppimiseks. Sest ilmselt on enamik meist e-gümnaasiumis orienteeritud tulemustele ja teadmistele, mitte igapäevasele pingis istumisele.

Mida soovid oma kaasõppijatele?
Kindlat meelt, ilusat kevadet ja motivatsiooniküllust.

Millised on Sinu tulevikuplaanid?
Soovin e-gümnaasiumi edukalt lõpetada ja seejärel lähen tõenäoliselt disaini õppima. Nimelt on mul väike salaunistus hakata kööke ja köögitarvikuid disainima.

Millega tegeled vabal ajal?
Peaaegu oleks öelnud, et õpin. Kui ma just ei õpi, siis naudin väga filmivaatamist, eriti meeldivad retrofilmid, näiteks „Rocky“ ja „Goodfellas“. Käin ka tihti väljas söömas ja veedan elukaaslasega aega.

Kas jagaksid meiega oma lemmikretsepti?
Lõigake ilus punane lõhe portsjontükkideks ja määrige need sisse soja-mee-sinepiseguga. Pange küpsetuskotiga 50–60-kraadisesse ahju ja hoidke seal umbes 15 minutit, kuni kala küpseb pehmeks. Kõrvale serveerige kartulipüreed ja kurgi-tomatisalatit.

 

Õpilugu on valminud ESF projekti „Täiskasvanute tagasitoomine tasemeõppesse raames.

EL_Sotsiaalfond_horisontaalne

Jalus