fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Audentes

Militaarpäeval tutvustati õpilastele Kaitseliitu ja Kaitseväge

12.02.2016

Militaarpäeval olid kooli külla tulnud Kaitseliidu noorteorganisatsioonide, Kaitseväe ja Kaitseresursside Ameti esindajad, et tutvustada õpilastele oma tegevust, rääkida riigikaitsest, näidata sõduri varustust ja viia gümnaasiumis läbi sportliku vormi hindamiseks üldfüüsiline test.

Kodutütred on Kaitseliidu vabatahtlik organisatsioon, mille liikmeteks on 7–18-aastased tüdrukud. Kodutütarde Tallinna ringkonna noortejuhid Bärbel Salumäe ja Marju Mändmets rääkisid 1.–8. klassi õpilastele, et organisatsioon asutati 1932. aastal ja nende ridades on elurõõmsad, abivalmid ning kodumaad austavad tütarlapsed. Koos võetakse palju huvitavat ette, käiakse laagrites, tehakse võistlusi, matkatakse, õpitakse esmaabi, orienteerutakse ja tehakse muidki aktiivseid tegevusi.

Noored Kotkad on Kaitseliidu vabatahtlik organisatsioon kooliealistele poistele, mida tutvustas 1.–8. klassi õpilastele Aivar Kivisiv, kes on Noorte Kotkaste Tallinna maleva rühmajuht. Kui kodutütred võtavad ette palju huvitavaid tegevusi, siis noorkotkad hüppavad ka langevarjuga, sukelduvad, viivad läbi laskeharjutusi.

Kaitseväge tutvustas 9.–12. klassile Kaitseressursside Ameti peaspetsialist Janno Isat, kes rääkis ajateenistusest ja selleks valmistumisest. Sõdurivarustuse näitusel sai sõduririideid vaadata ja selga proovida. Proovijate hulgas oli enam neidusid, kelle hulk tänapäeval Kaitseväes polegi enam nii vähene. Sageli võib auastmelt kõrgem naisajateenija noorele sõduripoisile käske jagada. Sõdurivarustuse hulgas oli üles pandud telk, kuhu väiksemad õpilased armastasid pugeda. Sõdurivarustust tutvustasid Staabi- ja sidepataljoni Teavituskeskuse ajateenijad, kelle ülesandeks oli ka militaarpäevast pilte teha ning salvestada huvitavamad hetked filmilindile.

Vaatan militaarpäeva videot

Vaatan militaarpäeva pildigaleriid

Kaitseväe esindajad viisid spordihallis läbi 9.–12. klassi õpilastele üldfüüsilise testi, mis sisaldas 3200 meetri jooksu, kätekõverdusi ja istessetõuse. Kuus gümnaasiumi õpilast 50-st üldfüüsilise testi sooritajast said maksimaalse punktide arvu ehk 300 punkti. Enamik sooritajatest tegi väga hea tulemuse ja võib enda üle uhke olla.

Kooli lasketiirus ootasid laskursportlased vaatama sportrelvade näitust ja kätt sai proovida täpsuslaskmisega.

Militaarpäev tõi õpilastele vaheldust igapäevasesse õppetöösse, samal ajal andes juurde teadmisi riigikaitsest ja uusi oskusi läbi tegevuste.

Jalus