spordiklubi

Murdmaajooksu karikavõistlustel tehti võidukaid jookse

16.10.2017

Möödunud nädalavahetusel toimus Nõmme spordikeskuses Eesti karikavõistlused murdmaajooksus. Meie jooksjad olid edukad ning võitsid mitmeid medaleid.

Naised jooksid kuus kilomeetrit ehk kolm ringi. Algusest lõpuni juhtis jooksu korraliku edumaaga orienteeruja taustaga Annika Rihma, kes esindab just Audentese Spordiklubi. Tema võiduaeg oli 24.26,00 ning lähimat konkurenti edestas ta 23 sekundiga.

“Mulle tänane porine rada sobis ja oli võidu võti. Kergejõustiklased vist ei oskagi poris joosta, aga minu sammu see ei seganud. Olen harjunud sellistes tingimustes jooksma. Mõtlesin, et Olga on natuke tugevam, aga lootsin, et mäest üles ja alla jooksmine on mulle lihtsam. Harjutan igapäevaselt sellistes tingimustes,” ütles Annika Rihma pärast võistlust.

Marie Elisabeth Martinson (TU-18) oli edukas 3 km pikkusel distantsil. Piiga läbis distantsi ajaga 12.40,00 ning saavutas tubli teise koha. Kaotust võitjale oli vaid viis sekundit. Martinsoni järel saavutas kolmanda koha teinegi Audentese Spordiklubi jooksja Teele Telgma tulemusega 12.53,00. Noormeeste U-18 vanuseklassis jooksis Robert Telpt ennast hõbedale. 4 km pikkuse distantsi läbis Telpt ajaga 14.28,00. Võistkondlikus arvestuses lõpetas Audentese Spordiklubi teisel kohal 269 punktiga.