fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

Muusikahommikul ERSO-ga nautisid 12. klassid kaasaegset muusikat

26.10.2016

Haridusprojekti „Hommik ERSOga“ raames käisid 12. klasside õpilased Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri proovi kuulamas. Esitusele tuli Simon Steen-Anderseni „Kontsert klaverile, sämplerile, videole ja orkestrile“, mida esitati Rahvusvahelise Nüüdismuusika Festivali AFEKT raames.

Enne proovi kohtusid õpilased dirigent Michael Wendebergiga, kes on saksa pianist ja dirigent. Alljärgnevalt on kirjas õpilaste muljed külastusest.

Alguses räägiti meile ERSO ajalugu, mis oli väga põnev. Enne kontserdi proovi avanes meil ainulaadne võimalus dirigendiga kohtuda ning teda veidi tundma õppida ja soovi korral ka küsimusi küsida, mida me ka tegime. Dirigent Michael Wendeberg rääkis oma inspiratsioonidest ja igapäeva elust.

Kontserdi proov kestis tunnike ning igav ei hakanud hetkekski – esitamisele tulnud kaasaegne kontsert oli mitmekülgne, emotsionaalne, suursugune ja hingemattev. Võimsust ja pidulikkust lisas veel asjaolu, et olime terves saalis ainsad kuulajad-nautlejad.

Saali jõudes tulid mulle kohe külmavärinad peale ja kestsid kuni lõpuni välja. Kohe kui esimene heli tuli, tekkis suur sisemine rõõm. Muusika elas minus täielikult oma elu. Kui proov läbi sai, oli sees selline tühi tunne, et ei tahakski saalist lahkuda, vaid sinna jääda. Minule väga meeldis see muusikahommik ja järjekordne muusikaline kogemus.

 

Jalus