spordiklubi

Naiste finaali esimene vaatus kuulus TLÜ-le

20.04.2015

1182_Tallinn_logodega_pilt_370x240Naiste Eesti meistrivõistluste esimese finaalmängu stsenaariumisse oli intriig sisse kirjutatud juba aasta tagasi. Tegu oli nö „Kuum pirukas“ osa II-ga, lootuses näha viieosalist finaalseeriat – kogu raha eest. Lisaks tänavune jõudude vahekord: 2-2.

Reedene esimene finaal pakkus tõuse ja mõõnu, kuid lõpplahendus oli küllalt ühene – Tallinna Ülikool noppis 13-punktilise võidu 78:65. Seejuures tuleb tõele au anda: 1182 oli teise veerandi lõpupoole ees 32:20, kuid kolmanda veerandi keskpaigaks taga 36:45. Ehk et oli toimunud TLÜ vahespurt 25:4.

Mis juhtus? 1182-l oli alguses hoog sees. Mailis Poki kolmene, Birgit Piiburi ja Pirgit Püü korvid viisid 1182 ette 9:2 ja Püü kolmene esimese veerandi lõpetuseks 22:12… Teisel veerandil hakkas karikavõitja 1182 rohkem palle puistama ja pudistama, Kerttu Jallai tõi aga ühel hetkel kolm korvi järjest ning TLÜ oli taga vaid 29:32. Janett Perv, Eliise Käit ja Rachel Jones lisasid omalt poolt ning seis oligi poolajaks 35:32 TLÜ-le.

“Tugevate mängude puudumine andis tunda mõlemalt poolt, võitlusnälg oli suur,” rõhutas TLÜ peatreener Janne Rits. “Teisel veerandil leidsime oma mängu – hakkasime jooksma ja hakkasime kaitses õigesti mängima. Algul läksime nende mänguga liigselt kaasa.”

Näis (taaskord), et TLÜ tahtis seda võitu rohkem. Kuigi, tuleb tunnistada, et 1182 viskekohad teisel ja kolmandal veerandil olid suuresti välja mängitud, aga korvi alt ja vabadelt positsioonidelt lihtsalt ei saadud sisse. Lõpus ladus TLÜ veel sisse tähtsaid kolmeseid (Eliise Käit, Laura Audere, Oksana Miil).

Neljanda veerandi esimeses pooles tegi Annika Köster korra 1182 poolt vaadates seisuks veel 40:48, kuid kohe pärast seda tabas Miil kaugviske.

“Pean kiitma tüdrukuid, nad olid kaitses tõesti tublid, mängisid omal platsipoolel tõeliselt isuga,” lisas Rits. “Ja kui hakkasime kaitses asjalikuks ning rünnakul jooksma, teisel poolajal enam suurt küsimust nagu ei tekkinudki. Aga see oli alles esimene mäng.”

Howard Frier: “Algus oli küll hea, aga nende vastu tuleb kõvasti mängida neli veerandit. Kui ei võida lauapalle, on nende vastu on küll raske võita! Kuid see oli ainult esimine mäng. Pean ise leidma lahendusi, mis töötaksid kõige paremini nende vastu.”

Võistkondlikult: TLÜ oli lauas üle koguni 35-23, korvisöödud 11-16, pallikaotused 22-22. Kahepunktivisked TLÜ poolt vaadates 51-45, kolmesed 39 vs 33 %, vv 65 vs 86 %.

Individuaalselt: Kerttu Jallai tõi võitjaile 19 p (17/8), Rachel Jones 17+3+6+6vl, Laura Audere 13+8lp, Oksana Miil 5+10+2, Janett Perv 8 ja Triin Mitt 7p.

1182 poolel tõi lõviosa punktidest kohtumise algul toonud Püü 14 p (11/4, vv 4/4), Mailis Pokk, Kerli Haas ja Laina Mesila-Kaarmann 10 p, viimane lisaks 7 lp, Birgit Piibur sai kirja 9+3+4, Annika Köster 6+7lp.

Finaalseeria teine kohtumine leiab aset esmaspäeval 20. aprillil kell 18.00 Tallinna Ülikoolis.