fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Nõustamine ja teraapia aitavad nii last kui ka peret

16.10.2020

Äreval ajal, kui inimese elus on palju teadmatust ja hirmu, suureneb tema vajadus läheduse, toetuse ning mõistmise järele. See võib välja paista väga erinevalt: mõni muutub närviliseks, mõni kurjaks, mõni kergesti ärrituvaks, mõni murelikuks, mõni püüab üksi hakkama saada ja eemale tõmbuda ning mõni jagab mõtteid rohkem kui tavaliselt.
Pingelises olukorras reageerib inimene tihtipeale endale mitteomasel moel. Seepärast tuleb keerulisel ajal olla mõistev nii enda kui ka oma lähedaste suhtes.

Kuidas saavutada tasakaal?
Mure korral on oluline oma mõtteid ja tundeid lähedastega jagada. Ning kui pere täiskasvanud omakeskis lahendust ei leia, siis on kindlasti mõistlik otsida tuge ka asjatundjatelt. Tuleb teada, et kõigest saab ja võib rääkida. Ärevus kasvab siis, kui ei räägita.
Kui täiskasvanu suudab keerulisel ajal jääda võimalikult rahulikuks, siis aitab see pereliikmetel, eriti lastel, paremini maha rahuneda. Nii nagu hirm ja ärevus nakkab peres ühelt inimeselt teisele, nii nakkab ka rahulik ja positiivne meeleolu.

Eriti kindlat tuge vajab laps
Lapse hea psühholoogiline tervis on tugev aluspind nii kehalisele kui ka kognitiivsele arengule. Laps, kes tuleb oma muremõtete ja ärevusega toime ning kellel tekib maailma vastu usaldus ja turvatunne, suudab ka paremini keskenduda õppetööle ja rakendada oma võimeid maksimaalsel määral.

Tervikliku arengu seisukohalt on oluline, et laps õpiks ennast rohkem tundma ja mõistma ning oma mõtetest ja tunnetest rääkima. Seepärast pakume oma õpilastele ja nende peredele nüüd uue teenusena

  • perenõustamist;
  • pereteraapiat;
  • kunstiteraapiat ja
  • eksistentsiaalteraapiat.

Millal tulla perenõustamisele?
Perenõustaja juurde tasub tulla oma murega siis, kui

  • laps ei taha õppida või kooli minna;
  • tal on probleemid eakaaslastega;
  • ta ropendab, valetab või kiusab teisi.

Nõustaja aitab koostöös perega otsida sobivat lahendust väga konkreetsele probleemile, aga ei paku seejuures valmislahendusi. Kuna iga juhtum on eriline, leitakse üheskoos esialgne lahendus, seejärel proovitakse seda rakendada ja vajaduse korral tehakse muudatusi.

Millal tulla teraapiasse?
Pere-, kunsti- või eksistentsiaalteraapiast võib abi olla juhul, kui on tekkinud

  • suhte-, kooli- või käitumisprobleemid;
  • põhimõttelised eriarvamused olulistes teemades.

Terapeut aitab kindlate meetodite abil sellisele probleemile sobivat lahendust otsida. Abi pakuvad meie oma kooli spetsialistid. Nõustajad ja terapeudid võtavad lapsi ning peresid vastu väikeses koolimajas selleks eraldatud ruumides. Sobiva kohtumisaja saate kokku leppida e-kirja teel.

Loen nõustamise ja teraapia kohta lähemalt

Jalus