fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Novembris külastati Just Filmi festivali

17.12.2019

Just Film on juba 19. korda toimuv Pimedate Ööde filmifestivali laste- ja noortefilmide alafestival, mis koosneb võistlusprogrammist ning eriprogrammidest. Meie õpilased on käinud juba mitu aastat festivalil uudistamas filme, mida muidu tavakinodes ei pruugi näha. Käiakse üksi, klassiga või lausa terve lennuga, nagu seda tegid meie 7.–9. klassi õpilased eesti keele ja inglise keele tundide kavas.

Eesti keeles on eesmärk tutvuda erinevate maade filmidega, nii oli sel aastal valikus Ukraina, Ungari ja Norra film. Inglise keeles aga kasutame filmidega võimalust laiendada õpilaste silmaringi ja arutada teemadel, mida ehk põhikooli eksamitel vaja minna võib. Tavaliselt on valikuteks keskkonna või muu sarnane ühiskondlikult põletav teema. Selgi korral pakkus Just Film siin ainest palju. Tundides arutatakse filmi vaatamise järel, mis kultuurilisi eripärasid hakkas silma, ja tõlgendatakse filmis nähtud inimsuhteid. Õpilastel on võimalik avaldada oma arvamust ja kujundada väärtusi.

Filmifestivali lisaväärtus on, et sageli on seansil kohal kas autor, näitlejad või mõni erialaspetsialist. Nii sai noorte Youtube’i kanalist rääkiva filmi „FOMO” järel mõelda koos veebikonstaabel Jana Frolovaga nähtu sisu üle.

 

Jalus