fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Novembris tähistasime isadepäeva

28.11.2022

Terve novembrikuu jooksul oli igas klassis teemaks ka isadepäev, mida tähistati sel aastal 13. novembril. 1.c klassis käis Säde isa Margus rääkimas oma tööst arhitektina. Lapsed said näha maja projekti valmimist päris algusest ning ka juba valmis ehitatud majades virtuaaltuuri teha. Samuti tutvustas 1.c klassile oma tööd ja hobi Karlotta isa Marten, kes töötab Adidase peakontoris. Õpilased said teada palju uut tossudest, nägid pilte Karlotta isa spordijalanõude kollektsioonist ning lõpuks ka ise oma unelmate tossud kujundada.

2.a klass otsustas samuti isadepäeva puhul kutsuda isad kooli rääkima oma tööst, hobist või hoopiski kooliajast. Üleskutse oli üllatavalt menukas ning 2.a klassi külastas nädala jooksul lausa 6 isa! Lapsed said isadelt teada, kuidas leiutada lauamängu ning kuidas töötab jalgpallikohtunik. Lisaks tutvustasid isad lastele mudellennundust, politseinikutööd, juristiametit ning lapsed said ka teada, mida tähendab sõnaühend SMIT. Kõik isad olid väga põhjalikult ette valmistanud, mistõttu oli neid huvitav kuulata ning lapsed küsisid julgelt selle kohta, mis neid huvitas. Meeldis, kuidas hiljem nädalat kokku võttes ütlesid lapsed, et nüüd nägid nad lisaks üksteise isadele ka erinevaid elukutse- ja hobivalikuid ja külalistundide ajal tegi nii mõnigi märkmeid, et iseseisvalt üht või teist teemat edasi uurida. 2.a klass oli isadenädalaga rahul ning plaanib kevadel ka emad kooli kutsuda.

2.b klassist käis Cassandra isa tutvustamas oma politseinikutööd ja Tristani isa tutvustas oma hobi, milleks on discgolf.

2.c klassil oli isadepäeva pidu. Õpilased mängisid koos oma isadega Kahoot’i, milles olid küsimused õpitud teemade ning kooli ja klassi kohta. Hiljem oli grupitöö – otsida koolimajast üles erinevad kohad, nt büroo, söökla jne ning iga koha juures tuli QR-koodi abil sooritada ülesanne.

3.a tähistas isadepäeva bastionikäikudes ja vanalinna tornides. Ühel pimedal vihmaudusel novembriõhtul, isadepäeva paiku, läksid 3.a klassi lapsed ja isad uudistama Tallinna vanalinna. Koguneti Taani Kuninga aias, kus neid tervitasid kolm salapärast munka. Edasi viis retk ajaloolistesse ja põnevatesse bastionikäikudesse. Mööda maa-aluseid käike rännates jõuti välja hoopiski Vabaduse väljakule. Pisut kummituslik tuur jätkus Neitsitornis, Lühikese Jala tornis ja Tallitornis. Sai teada tornide ajaloost ja kõigile pajatati mitmetest ebatavalistest juhtumitest, mis tornides ja käikudes on aset leidnud. Kuulati lugusid hulkuvast mungast, sissemüüritud tütarlapsest, seletamatutest sammudest ja tulede süttimisest. Hakkas isegi pisut kõhe – hea, et kõigi kartmatud isad kaasas olid! Vanalinna-jutud jätkusid veel kooliski, kus värviti ja meisterdati vanalinna tuntumaid hooneid ning loeti legende keskaegse Tallinna kohta. Tunne ja avasta oma kodulinna!

3. c klassis käis tundi andmas Marie Elli isa Priit. Ta rääkis lastele oma tööst ja tegemistest ning miks on vaja inimesi analüüsida.

Jalus