fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUSE UUDISKIRI

Oktoobrikuu linnalaager pakkus palju põnevust

29.11.2021

Audentese huvikeskus korraldab juba aastaid linnalaagreid lastele, kes soovivad vaheaja veeta tegusalt, loovalt ja arendavalt. Oktoobris toimunud laager oli jälle põnev ja mitmepalgeline, tänu millele kogusid kõik osalejad rohkesti energiat, et järgmise vaheajani vastu pidada.
Nagu juba traditsiooniks saanud, toimus laager ka seekord viiel päeval.

Esmaspäev, 25. oktoober
Linnalaager alustas privaatseansiga Artise kinos: lapsed vaatasid filmi „Polly“, mis jutustas südamliku loo tsirkuse poni ja väikese tüdruku seiklustest.
Peale lõunat jäi lastele veidi aega Tondi parkmetsas värsket õhku hingata, mängida ja kiikuda. Seejärel suundusid nad Mustamäe Elamuste Keskusse, et proovida kätt bowlingu mängus. Kui kõik olid leidnud endale jalga parajad jalanõud ja näppu sobiva kuuli, võiski mäng alata. See poolteist tundi möödus naerdes, nautides ja rekordeid purustades.
Päeva lõpus lustiti koolimaja taga mänguväljakul – ja kui emmed-issid tulid, polnud ühelgi lapsel äraminekuga kiiret.

Teisipäev, 26. oktoober
Hommikupoolik möödus laagrilistel Kalev Spa veekeskuses. Lapsed hullasid vees, lasid torudest liugu ja mõnulesid soojas basseinis. Aeg kulus kiiresti ja lõbusalt ning kõhud läksid väga tühjaks. Õnneks olid kaasa võetud toidupakid, mis aitasid lastel kiiresti nälga kustutada.
Tagasi koolimajja jõudes meisterdas iga osaleja vahva isadepäeva kaardi ja osavusmängu.

Kolmapäev, 27. oktoober
Kolmandal päeval toimus matk Pääsküla rabarajale. Ilm oli mõnus ja matkamiseks parajalt soe. Raja ääres olevatelt stendidelt said lapsed lugeda, millised loomad, linnud ja putukad rabas elavad ning millised taimed seal kasvavad. Tüdrukute huvitav avastus oli see, et kollased lapsuliblikad magavad praegu lehtede all talveund. Lastel oli põnev tuvastada puid, millel ei olnud enam lehti küljes. Vaatetornis olles püüdsid matkajad leida, kus pool asub nende koolimaja. Torni ümber sai mängida ka vahvaid mänge. Heaks kosutuseks oli seljakotis olev piknikusöök, mis maitses värskes õhus õige magusalt.
Päeva teises pooles meisterdasid lapsed halloween’i tegelasi: karvatraadist valmisid ämblikud ning paberist volditi järjehoidjad ehk nahkhiir ja must vares.

Neljapäev, 28. oktoober
Neljapäeval käis linnalaagri seltskond Happy-Fly keskuses. Lapsed elasid ennast täielikult välja: nad said mürada, joosta, peitust mängida, batuudil hüpata ja ronida.
Peale lõunat ootasid neid teadusteater ja mustkunstitrikid. Lapsed õppisid tundma mitmesuguseid füüsikaseadusi ja seda, kuidas ise lihtsaid trikke teha. Oma teadmised panid nad proovile tiimide vahel toimunud „Kuldvillaku“ võistluses.
Päev oli tihedalt tegevusi täis ja õhtul said lapsed veel kooliõue seiklusrajal turnida.

Reede, 29. oktoober
Linnalaagri viiendal päeval osalesid laagrilised Mektorys Lego WeDo 2.0 robotite töötoas. Nad ehitasid juhendi abil roboti, milleks oli võidusõiduauto. Seejärel õpiti roboteid programmeerima ja käivitama. Eriti meeldis kõigile võimalus panna robot hääli tegema. Enne töötoa lõpus toimunud võidusõitu lisasid lapsed oma robotautole hammasratasülekande, mis muutis sõiduki kiiremaks.
Pärast lõunat toimus kooli puutööklassis õpituba, kus lapsed tutvusid kõigepealt ohutusreeglitega ning asusid seejärel valmistama ja kaunistama puidust helikopterit. Laagri viimase päeva teise poolde mahtusid veel ka õues mängimine ja pannkookidega maiustamine.

Jalus