fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUSE UUDISKIRI

Oktoobrikuu linnalaager pakkus toredaid elamusi

28.11.2019

Audentese huvikeskus korraldab juba aastaid linnalaagreid lastele, kes soovivad vaheaja veeta tegusalt, loovalt ja arendavalt. Viimane, oktoobrikuus toimunud linnalaager oli jälle põnev ja mitmepalgeline, andes kõigile osalejatele rohkesti energiat järgmise koolivaheajani vastu pidada.

Nagu juba traditsiooniks saanud, toimus laager ka seekord viiel päeval.

Esmaspäev, 21. oktoober
Esimesel päeval kogunes laagrisse lapsi nii Tallinna kui ka Harjumaa koolidest. Hommik algas tutvumismängude ja korraliku hommikusöögiga. Järgmisena räägiti lastele orienteerumise põhitõdedest, uuriti koos kaarti ja tutvuti leppemärkidega.
Kui teooria selge, suunduti kooliõuele, kus ootas kümne kontrollpunktiga orienteerumisrada. Lapsel tuli igas punktis komposteerida rajapilet, mis kinnitas kontrollpunkti läbimist. Loomulikult juhtus ka väikeseid viperusi, kontrollpunktist mööda jooksmist ja rajal libisemist, aga üldjoontes õnnestus orienteerumine suurepäraselt. Ja kui hästi maitses pärast pooleteisetunnist õues liikumist lõunasöök!
Peale lõunat sõitsid laagrilised bussiga linna kinno, kus vaadati südamlikku ja õpetlikku animafilmi „Lumepoiss Everest“. See linateos kinnitas taas, et headus võidab kurja ning koos tegutsedes on kõik võimalik.
Oli meeleolukas ja vahva päev!

 

Teisipäev, 22. oktoober
Teisel päeval osales laagris lapsi lausa kaheksast koolist, üks osaleja oli isegi Võrumaalt.
Lapsed käisid Mektory tehnoloogiakoolis ning sealses LEGO WeDo mehaanika ja robootika töötoas. Neil tuli juhendi järgi kokku panna mudel, teha näidise abil programm ja siis oma mudel tööle panna. Eriti suurt elevust tekitas heliklipi lisamine programmi, mille tulemusel kostis sülearvuti kõlaritest mitmesuguseid põnevaid hääli. Töö käigus said lapsed harjutada ka meeskonnatööd, sest üksteist aidati ja tegutseti ühise eesmärgi nimel.
Päeva teises pooles osalesid laagrilised puutöötoas, kus šablooni järgi kanti toorikule ja saeti välja haikala kuju. Seejärel kuju lihviti ja viiliti, siis puuriti haile silm ning kinnitati naelaga uim. Kõige lõpuks värvis iga laps oma haikala endale meelepäraselt.
Teine laagripäev möödus uudistades ja meisterdades: ei ole midagi toredamat, kui viia laagrist koju päris oma kätega valmistatud kunstiteos!

 

Kolmapäev, 23. oktoober
See laagripäev möödus värskes õhus, sest sõideti rongiga Aegviitu matkama. Juba rongisõit ise pakkus elevust, sest kui tihti ikka rongiga sõita saab! Tore oli tabloolt sõidukiirust ja aknast mööduvat maastikku jälgida.
Lapsed osalesid RMK programmis „Mets kui apteek“, mis pakkus uudistamist ja avastamisrõõmu kõigile. Üksjagu keeruline oli piltkaartide järgi leida raja äärde jäävaid mürgiseid ja söödavaid marju ning nendel ka vahet teha. Eriti arvestades asjaolu, et enamikul taimedest ei olnud enam lehti, mis oleks tuvastamisel abiks olnud. Kõige kindlamad söödavad marjad olid pohlad, sest neid oli matkarajal kõige rohkem ja need maitsesid kõigile väga hästi.
Lõuna toimus sügiseses metsas lõkkeplatsil, kus söödi kaasavõetud toidupoolist. Mõistagi maitsesid eriti hästi lõkkel küpsetatud viinerid ja leivaviilud. Pärast sööki jäi veel aega metsailu nautida ja lõbusaid mänge mängida ning siis oligi aeg tagasi rongi peale tulla.
Oli väga vahva matkapäev ja kinnitust sai vanarahva tarkus, et värske õhk on parim kokk.

 

Neljapäev, 24. oktoober
Laagri neljandal päeval mindi Kalev Spa veekeskusse, kus iga laps leidis endale meelepärase tegevuse: lasti torudest alla, mängiti osavusmänge, sulistati soojaveebasseinis ja ujuti suures basseinis koos õpetajaga ligi pool kilomeetrit.
Tagasi kooli jõudes meisterdas iga laps töötoas peagi saabuvaks isadepäevaks isale üllatuskingituse: papist ja paberist valmistati populaarne mänguasi kendama.
Pärast veekeskuses hullamist ja töötoas meisterdamist olid lapsed küll natuke väsinud, aga seda, et päev oli õnnestunud, võis lugeda nende silmist.

 

Reede, 25. oktoober
Viimase laagripäeva hommikul seati sammud Happyfly batuudikeskusse, kus lastel oli võimalus mitu tundi batuudil hüpata, liugu lasta, täpsuses kätt proovida, turnida, joosta, tõukerattaga sõita ja lõbusalt üheskoos aega veeta. Tegevust jätkus kõigile ja sellel päeva sai liikumisnorm küll mitmekordselt täidetud!
Pärast lõunasööki korjati ilusas sügiseses kooliõues lehti ja nauditi sügisvärve. Kunstitöötoas valmisid toredad lehesoenguga portreed. Lapsed on ikka andekad!
Laagrinädalale panid väärika punkti õhtuooteks pakutud pannkoogid.

 

Linnalaagris õppisid lapsed palju uut ja põnevat
Kindlasti said osalejad ka väärtusliku kogemuse, suheldes teiste koolide õpilastega. Mine tea, siit võib alguse saada mõni pikaajaline sõprussuhe. Linnalaagriliste vanemad said aga kindlustunde, et laps on koolivaheajal hästi hoitud ja tema aeg mitmekülgselt sisustatud.
Järgmine linnalaager toimub veebruarikuu koolivaheajal. Ootame kõiki lapsi taas laagrisse!

Jalus