fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUSE UUDISKIRI

Oktoobrikuu linnalaagris jagus tegutsemisrõõmu igasse päeva

23.11.2018

Audentese huvikeskus korraldab juba aastaid linnalaagreid lastele, kes soovivad vaheaja veeta tegusalt, loovalt ja arendavalt. Ka hiljutine, oktoobris toimunud linnalaager oli põnev ja mitmekülgne. Sealt said kõik osalejad rohkesti energiat ja indu, et järgmise koolivaheajani vastu pidada.

Nagu juba traditsiooniks saanud, toimus laager ka seekord viiel päeval.

Esmaspäev, 22. oktoober
Linnalaagri avapäeval kogunes laagrisse osalejaid viiest koolist, üks laps oli isegi Valga põhikoolist.
Hommik algas klassis vahvate nuputamisülesannete ja mängudega. Mõnusa sügisese jalutuskäiguga jõudsime Mustamäe keskuse kinno, kus vaatasime seiklusrohket animafilmi „Missioon „Lumeinimene““.
Peale lõunat toimus maiustuste ja kookide töötuba, kus valmisid söödavad magusad hiired ning külmad pulgakommid. Võib-olla kadus kokkamise käigus ka mõne lapse hiirekartus. Üks on aga selge: omavalmistatud maiustuste maitse vastu ei saa miski!

Teisipäev, 23. oktoober
Teisel päeval said lapsed kätt proovida robootikas. Kõigepealt ehitasid nad Legodest teadusrändaja Milo ning programmeerisid selle liikuma ja objekti tuvastama. Selleks kasutati iPadis programmi WeDo 2.0. Oli alles pusimist, uudistamist ja avastamisrõõmu!
Päeva teises pooles käisime Happy-Fly batuudikeskuses, kus lastel oli võimalus mitu tundi batuutidel hüpata, liugu lasta, täpsuses kätt proovida, turnida ja lõbusalt üheskoos aega veeta. Sellel päeval sai liikumisnorm küll mitmekordselt täidetud.

Kolmapäev, 24. oktoober
Kolmanda laagripäeva hommik algas vestlusega lemmikmultifilmidest. Edasi vaatasime videolõike selle kohta, kuidas multifilme valmistatakse. Seejärel tulid õpilaste proovitööd iPadidega. Kui esimesed katsetused olid tehtud, hakkasid laagrilised juba kavandama enda lugusid, et valmistada iMotioni keskkonnas päris oma multifilm. Kui äge ja lõbus oli pärast üheskoos neid vahvaid multifilme vaadata!
Peale lõunat sõitsime bussiga kesklinna CityJungle’i keskusse elamusgolfi mängima. Kui reeglid selgeks said, siis asuti entusiastlikult neljaliikmeliste tiimidena võistlema. Nii mõnigi laps puutus golfiga kokku esimest korda. Mäng andis põneva kogemuse ja oli loomulikult elamusterohke.

Neljapäev, 25. oktoober
Laagri neljandal päeval käisid lapsed Lennumaa sisemängukeskuses, mis on Tallinna suurim mängumaa. Nad lasid alla liumägedest, ronisid ja hullasid ning mängisid kulli ja palli.
Pärastlõunal valmisid loovmeisterdamise töötoas fantaasiarikkad teosed paberirullidest. Tehti ka vurre ja toimus põnev vurri keerutamise võistlus. Laagripäev lõppes meeleoluka teatevõistlusega.

Reede, 26. oktoober
Viimase päeva hommik algas puutöötoas, kus esmalt tutvustati lastele ohutusnõudeid, töövõtteid ja tööriistu. Seejärel hakati meisterdama täpsusmängulauda koos viskerõngastega. Selleks tuli šabloonidega kujutisi märkida, mõõta, saagida, puurida ja liivapaberiga lihvida.
Mõni osaleja tegutses sellises puutööklassis päris esimest korda. Need laagrilised, kes olid puutööd enne teinud, said oma oskustele tuginedes teisi aidata.
Täpsusmängu võis igaüks kaunistada enda loovuse ja soovide kohaselt. Oli küll palju tegemist ja pusimist, aga tulemus oli seda väärt. Vahvad täpsusmängud said kõigil valmis ja nendega oli põnev oma viskeoskust proovida.
Pärast lõunasööki mindi LaserCitysse: esmalt tehti selgeks mängureeglid ja valiti võistkonnad, seejärel mängiti kaks lasermängu.

Need olid meeleolukad ja teguderohked päevad
Linnalaagris õppisid lapsed iga päev midagi uut ja põnevat ning kindlasti said nad väärtusliku kogemuse, suheldes ka teiste koolide õpilastega. Mine tea, siit võib alguse saada mõni pikemaajaline sõprussuhe. Linnalaagriliste vanemad said aga kindlustunde, et laps on koolivaheajal hästi hoitud ja tema aeg mitmekülgselt sisustatud.
Järgmine linnalaager toimub veebruarikuu vaheajal. Ootame kõiki lapsi taas laagrisse!

Jalus