fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Oktoobris pöörasime rohkem tähelepanu vaimsele tervisele

26.10.2020

10. oktoober on ülemaailmne vaimse tervise päev, mida tähistasime koolis sellele eelnevatel päevadel. Vaimse tervise päeva eesmärk on inimeste teavitamine vaimse tervise olemusest ja selle säilitamise võimalustest. Loodetakse, et teadlikkuse tõusuga kaasneb inimeste oskustepagasi täienemine, et vältida vaimse tervise probleemide teket ja juba olemasolevate vaimse tervise probleemidega hakkama saada.

Koolipsühholoog Siiri Saviir külastas vaimse tervise päeva puhul klasse I kooliastmes. Arutleti suhete olulisuse üle, õpiti emotsioonidega seotud sõnavara ja pingelistes olukordades toimetulekut. Õpilased said mängida tunnete aliast.

Raamatukogu kujunes vaimse tervise päeva puhul taas õdusaks teetoaks, et anda külastajatele võimalus hetkeks peatuda, mõtiskleda kõiki inimesi puudutava vaimse tervise tähenduse üle ja lasta taimede väel enda meeli kosutada, seda nii teepotti panduna kui ka linnulaulu ja tuppa toodud looduse näol. Sel korral sai maitsta õunmündi, piparmündi ja sidrunmelissi teed ning segu nimega „Stressitee“. Ühtlasi oli võimalus vaadata meie oma kooli õpetajate kollektsioonidest koosnevat ligi 100 aastat vanade õpikute ja atlaste väljapanekut, mis jääb ülespanduks kuni vaimse tervise kuu ehk oktoobrikuu lõpuni. Õpilaste, õpetajate ja külaliste positiivne tagasiside kinnitas selle juba traditsiooniks saanud ettevõtmise laiemat mõtet ja eesmärki – näidata, kuidas lihtsate vahenditega saab kiires argipäevas rahu ja tasakaalu luua, mis on nii vaimse kui füüsilise tervise aluseks.

Ühe külastanud õpetaja tagasiside oli selline:
„Vaimse tervise päeval sai aja maha võtta raamatukogus, kus pakuti teed, õpilaste valmistatud küpsiseid, vaikust ja looduse hääli. 5.a klassi õpilased nautisid rahuhetki eesti keele tunni alguses, osa 5.b õpilasi tunni alguses, osa tunni lõpus. Ettepaneku raamatukokku minekuks tegid õpilased ise. See oli hea mõte! Sai lihtsalt olla ja nautida, võtta puhkepaus keset kiiret päeva. Tundi tulid hoopis värskemad õpilased, õppetöögi sujus rahulikumalt, mõtestatumalt.“

 

Vaimse tervise päeva puhul otsustas 3.b klass koos klassijuhatajaga koguda tassikestesse head tuju. Kõigepealt tegi igaüks ühe tassikese, pannes tassile just need värvid ja mustrid, mis meeldivad. Üheskoos mõeldi nende asjade peale, mis neile hea tunde loovad. Kõik sõnad said kirja pandud ja tassikestesse kogutud. Iga laps, k.a. õpetaja, kirjutas oma käega paar märksõna hea tuju hoidmiseks. Kui tuju peaks kuidagi langema või kui tunned, et on raske, siis on tassike see, kust ammutada head tuju.

Hea tuju tassikesi kogunes palju ja nii otsustati üheskoos, et seda võiks teistega jagada. Kuid kes on need, kes seda eriti vajavad? Leiti, et märkame neid, kes teevad oma tööd üksi või kellel on raskem kui tavaliselt. Tassike HEAD TUJU igasse päeva said kooli direktor Ahto Orav, algkooli õppejuht Külli Arand, kooliõde Zinaida Kendra, huvijuht Jaana Kannike, raamatukogu juhataja Rita Hübner, koolipsühholoog Siiri Saviir, logopeed-eripedagoog Rutt Tambet, pikapäevaõpetaja Jane Pall, huvikeskuse juhataja Karin Pae, personalijuht Ly Mazurtšak, koolitädid Virve Talts ja Tiina Balod.

Otsustati, et samuti vajavad head tuju õpilased ja teised õpetajad. Nii said tassikese ka VEPA õpetajate klassid ja üks ühistass jäeti väikese maja õpetajate tuppa kõigile ülejäänud õpetajatele, kes saaksid head tuju igasse tundi kaasa võtta. Kuna kõigile seekord eraldi tassikest HEAD TUJU ei jätkunud, loodab 3.b klass koos õpetaja Tiinaga, et jagamisrõõm on suurim rõõm ja ehk jagavad kõik head tuju saanud inimesed seda järgmistele edasi.

Hoidke ja jagage HEAD TUJU igasse päeva!

Jalus