fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Oktoobris tähistame muusikapäeva

12.10.2021

1. oktoobril tähistatakse ülemaailmset rahvusvahelist muusikapäeva. Muusika kõlab sel päeval kontserdisaalides ja avatud platsidel. Muusikapäev kutsub märakama muusika rolli ja olulisust meie igapäevaelus.

Ka meie kool tähistab seda päeva läbi terve oktoobrikuu. Nii saab 1.–4. klass näha ja kuulata koolikontserti, reedesel muusikapäeval kõlas mitmel vahetunnil koolimaja kõlaritest erinevad muusikapalad ning seekord külastasid ka 6. ja 8. klassi õpilased Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia uut Kontserdi-ja Teatrimaja. EMTA suures saalis mängiti katkendeid Mozarti ooperist „Armastuse pärast aednikuneiu“ („La finta giardiniera“, muusikaline juht ja dirigent Paul Mägi, peaosades EMTA üliõpilased). EMTA kammersaalis toimus imeilusa kammermuusika kontsert. Kavas olid F. Chopini, S. Rahmaninovi, J. Sibeliuse instrumentaalteosed ning G. Rossini ja G. Donizetti ooperiaariad. Esinesid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia välistudengid. Lisaks teoreetilistele teadmistele muusikaväljendusvahenditest ja helide tämbritest said õpilased ka suurepärast praktilist kogemust.

11. oktoobril toimus koolimaja aulas kaks koolikontserti, kus 1.–4. klassi õpilased said rännata koos jutuvestja Piret Pääri ja pärimusmuusiku Kulno Malvaga mööda maid ja meresid. Lapsed said kuulda õpetlikke lugusid erinevatest maadest ning tutvuda mitme uue pilliga, mida muusik ka kõigile mängis. Koos lauldi laule ja kujutleti end reisimas muinajuttude maailmas.

Jalus