fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL, SPORDIGÜMNAASIUM

Oktoobris tähistasime hõimupäeva

29.10.2018

Meie koolis tähistati oktoobri keskel hõimupäeva mitmekesise ürituste sarjaga. Hõimupäeva eesmärk on tutvustada soome-ugri keeli, rahvaid ja nende kultuuri.

Teisipäeval, 16. oktoobril pidas 5.–9. klassile loengu udmurdi kirjanik ja tõlkija Muš Nadii. Ta rääkis soome-ugri keelesugulusest, udmurdi keelest ja kultuurist ning lasi ka publikul udmurdikeelsete sõnade tähendusi ära arvata.

Kolmapäeval, 17. oktoobril esines 5.–9. klassile rahvamuusikaansambel Berka, kes oli kohale tulnud otse Ungarist. Nad laulsid, mängisid ungari rahvapille ja tutvustasid neid ka publikule. Samuti oli kahel õpilasel võimalus selga proovida ungari rahvarõivaid, mis tekitas suurt elevust.

Samal päeval rääkis spordigümnaasiumile soome-ugri aktivist Oliver Loode sellest, miks hoolida hõimurahvastest. Publik sai muuhulgas teada, kuidas ja miks sattus mees endalegi ootamatult tegema koostööd soome-ugri rahvastega, samuti sellest, millised on Venemaal elavate hõimurahvaste põhiprobleemid ning et kuidas saavad Eesti noored osaleda hõimuliikumises.

Päevale pani punkti õpetaja Toomas Uuskami korraldatud soome-ugri teemaline viktoriin 8.–12. klassidele. Põhikooliastmes oli parim 9.b klass ja gümnaasiumiastmes 12.c klass.

Jalus