fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL, SPORDIGÜMNAASIUM, IB

Olime Erasmus+ projekti „We Start Up!“ vastuvõtvaks kooliks

19.12.2019

Detsembri esimesel nädalal külastasid Audentest viie sõpruskooli õpetajad Portugalist, Põhja-Makedooniast, Prantsusmaalt, Türgist ja Itaaliast.

Erasmus+ KA229 projekt „We Start Up!“ tõi kokku kuue riigi õpetajad, et tutvuda Eesti majanduskeskkonna, iduettevõtluse ja edukamate ettevõtetega. Samuti oli kohtumise eesmärk leppida kokku, millal ja kuidas viia läbi projektis ette nähtud neli õpilasvahetust, mis edendaks õpilaste ettevõtlikkust.

Külalisi tervitas koolijuht Ahto ja ärijuhtimise näidistunni meie IB õppes viis läbi õpetaja Rodrigo. Esimese projektipäeva lõpetas meeleolukas vanalinnaekskursioon, mida juhtis inglise keele õpetaja Liisa. Külalised said teada palju meie riigi kaugemast ja lähemast minevikust, meie keelest ja kultuurist.

Teisel päeval külastati Tallinna Tehnikaülikooli innovatsioonikeskust Mektory, kus osaleti meeskonnatööõpitoas, tutvuti õpilaste võimalustega oma ettevõtte loomisel ning läbi Hackatonide programmi saada osa uutest ideedest ja neid ise ellu viia. Seejärel mindi meie oma kooli vilistlase Aleksise ja tema sõprade loodud iduettevõtesse „Upsteam“, kus tutvuti ettevõtte loomisloo ja tulevikuplaanidega. Aleksiselt uuriti ka seda, milliseid teadmisi ja oskusi peaks pakkuma kool, et julgustada õpilasi olema rohkem ettevõtlikumad.

Kolmapäeval külastati Ülemiste nutilinnakut, e-Eesti demokeskust, Eesti hariduse kompetentsikeskust Innove ja selle allüksust Rajaleidja, kus saadi teada, mis tagab õpilaste silmapaistvad tulemused PISA testis ja kuidas toetatakse õpetajate koolitamist ettevõtlusõppe rakendamisel koolides.

Neljapäev algas mõnusa rabamatkaga Pääsküla rabas, mille viis läbi giid Triin, kes rääkis ka Eesti loodusturismist ja selle mitmekesistest võimalustest ka linnakeskkonnas. Seejärel suunduti iduettevõtluse „pesasse“ Lift 99 ja Garage 48 ning vaadati ära mängufilm „Ükssarvik“, mis võtab väga ilmekalt kokku kogu iduettevõtluse idee ja tegelikkuse.

Viimane projektipäev viis külalised vastavatud avastustehasesse „Proto“, mis on hea näide, kuidas vanad tööstushooned on võimalik muuta põnevaks virtuaalreaalsust ja teadust populariseerivaks keskuseks.

Esimese töise projektinädala võttis kenasti kokku üks Prantsuse õpetaja: „Suur tänu selle imelise nädala eest! Ma sain siit nii palju uusi ja häid mõtteid, mida oma õpilastega jagada, ja ma olen vaimustuses Eestist ja teie rahvast, paljud mu sõbrad sooviksid ka juba Eestisse tulla“.

Jalus