fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

Õpetaja Heli Illipe-Sootak kinkis raamatukogule enda järjekordse lasteraamatu

13.09.2016

heli-raamat-2Võimalik, et kõik ei tea, et Audentese spordigümnaasiumi bioloogiaõpetaja Heli Illipe-Sootak kirjutab ka lasteraamatuid. Hiljuti kinkis ta kooli raamatukogule enda järjekordse loomingu – värskelt trükist ilmunud debüütluulekogu „Kiisu aias lehti riisus“.

Mudilastele mõeldud raamatusse on autor paigutanud väikelasteajakirjades „Mesimumm“ ja „Nööps“ ajavahemikus 2006–2015 ilmunud lasteluuletused, nii tutvustab raamatu tagakaas.  Raamatu on vahvate piltidega illustreerinud Heliga varemgi koostööd teinud ja paljusid teiste autorite raamatuid omanäolise loominguga rikastanud kunstnik Katrin Ehrlich.

Heli avaldatud seitsmest lasteraamatust on raamatukogus olemas järgmised trükised:

  • vahva raamat muinasjutuliste metsaelanike tegemistest, keda kaugeltki kõik inimesed ei näe – „Kuraditosin kratijuttu“  (ilmunud 2005);
  • algklasside õpilastele mõeldud veidi hirmutavgi põnevuslugu „Porkölt“ (2012);
  • väiksemate jaoks armas ja humoorikas lugu Väikese Jope seiklustest ja avastamistest inimeste maailmas nimega „Väike jope“ (2013).

Alates 2000ndast aastast, kui Heli kirjutama hakkas, on tema paljud luuletused ja jutud avaldatud ka ajakirjas „Täheke“. Heli on öelnud, et talle meeldib kirjutamise juures see, et saab avaldada oma mõtteid, teha nalja, fantaseerida ja õpetada.

Raamatukogu tänab õpetaja Helit kingitud raamatute eest ja soovib edaspidisekski libedat sulge!

Jalus