fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Õpetajate energiaretk ravimtaimede ja rabamatkaga

18.06.2015

Rabamatk 370x240Audentese erakooli tervisenõukogu valib igal sügisel teema, mida aasta jooksul õpilastele tutvustatakse. 2014/2015. õppeaasta oli ravimtaimede aasta. Õppeaasta jooksul tutvustasime õpilastele erinevaid ravimtaimi, kooli meditsiiniõde Zinaida jagas oma teadmisi taimede kasulikkusest ja õpetajatel oli võimalus ravimtaimetee valmistamist õppida.

Õppeaasta lõppes õpetajate väljasõiduga Energia tallu Viljandimaal, kus on Eestis kõige kauem looduspäraselt ravimtaimi kasvatatud. Energia talus valmistatakse üle 30 erineva teesegu, mida saab osta loodustoodete poodidest, apteekidest, aga ka suurematest kauplusekettidest.

Koos Energia talu peremehe Aivariga tegime ringkäigu ravimtaimeaias, tutvusime kuivatusprotsessiga ning kuulsime erinevate taimede mõjust tervisele. Ekskursioon lõppes maitsva mahelõunaga, kus maitsemeeli rikastas kohapeal valmistatud karask ja imepärane rabarberikook. Loomulikult saime maitsta erinevaid teesegusid ja kuulsime õige tee valmistamise juhiseid.

Ammutamaks veelgi enam energiat suundusime edasi Soomaale, kus matkasime Hüpassaare rabas. Meie teejuhiks oli Soomaa giid Edu, kes jagas oma teadmisi rabataimedest ja loomadest. Ootamatu vihmavaling meid ei heidutanud ja pärast kuuse all varjus olemist matkasime reipalt mööda laudteed läbi raba. Julged kümblesid imepärase veega rabalaukas ja teekond lõppes helilooja Mart Saare majamuuseumi juures, kes olevatki oma viisid sepistanud just Hüpassaare rabas jalutades.

Ravimtaimetee, rikastatud õhk ja rabavaated andsid kõigile energiat ning olid meeleolukaks õppeaasta lõpetuseks.

Jalus