fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Õpetajate majas toimus üle-eestiline vene keele viktoriin

10.01.2015

Vene-keele-viktoriin-370x240_2015Õpetajate majas toimus selleaastane vene kelle viktoriin, millest võtsid osa õpilased üle Eesti. Tänavuse aasta teemaks oli Venemaa rahvamuinasjutud ja vanasõnad.

Mina, Merilin Priilinn-Türk, olen erakooli 8. klassi õpilane ja käisin sellel viktoriinil esmakordselt. Esmamuljed on väga head. Maja oli väga ilus ja meelde jäid eriti kaunid detailid: nikerdustega lambid ja imeilus ahi. Vastuvõtt oli soe ning hea oli tunda, et sa oled oodatud.

Õpetajate majja sisenedes andsin oma üleriided garderoobi ning seejärel juhatati mind edasi registreerimislaua juurde. Minu nimi ja kooli oli juba eelnevalt registreeritud, kuid pidin kinnitada oma kohaloleku ja loosima endale võistkonna. Gruppe oli kokku kaheksa, kuhu kuulus viis 7.–8. klassi õpilast. Kui ühte võistkonda sattus liiga palju emakeelena vene keelt kõnelevaid õpilasi, siis tehti väikeseid ümberpaigutusi. Iga rühma nimeks oli erinev vene muinasjutt, mis oli väga tore mõte.

Kui võistkonnad olid loositud, siis õhutasid õpetajad õpilasi üksteisega rääkima ja suhtlema. See oli väga tore, et nad niimoodi julgustasid, sest alguses võõraste õpilastega juttu alustada pole lihtne. See aitas ja hakkasimegi üksteisega suhtlema, pärast vahetasime isegi kontaktandmeid.

Enne viktoriini algust tutvustasid kaks ilusates, rahvariideid meenutavates, riietes naisterahvast Olga Prokudina (Vanalinna Hariduskolleegium) ja Alevtina Eelma (Tallinna Saksa Gümnaasium, Tallinna Laagna Gümnaasium) meile viktoriini ning päevakava. Kutsuti rääkima ka erinevaid tähtsaid inimesi näiteks Leena Möls (esimees), Mihhail Kõlvart (abilinnapea) ja Evgeniy Verlin (Vene saatkonna nõunik).

Siis algas viktoriin algas, mis koosnes seitsmest ülesandest ning jagati kätte ümbrikutes. Alguses ei tohtinud ümbrikuid avada, vaid pidi kuulama harjutuse ülesannet. Kuidas muidu oleks õpilased teadnud, mida teha!? Plussiks oli see, et kasutati ka slideshow-d, sest kergem on kuulata ja ka lugeda mida räägitakse, eriti vene keeles, mis on enamikele võõrkeel. Ülesanneteks olid näiteks muinasjuttude ära arvamine üksikute lausete järgi, muinasjutu õigesse järjekorda paigutamine, enda grupist iseloomustava tutvustuse kirjutamine, vanasõnade kahe erineva osa kokku viimine, muinasjuttude ära arvamine piltide järgi ja palju muud. Mina, kes ei ole vene keelega palju kokku puutunud, oli see viktoriin väga arusaadav. Juhendajad rääkisid arusaadavalt ja küsimused olid lihtsad, kui sa midagigi sellest muinasjutust teadsid või olid enne kuulnud. Räägiti suhteliselt aeglaselt ja selgelt, et kõik saaksid aru.

Viimane oli kaptenite voor, kus iga võistkonna kapten läksid eraldi vooru. Seal pidi otsima tähtedekastist 14 vene muinasjuttudega seotud sõna. Teised grupiliikmed lahendasid sellel ajal arvutamise ja loogika ülesandeid, mis oli kõige raskem osa sellest viktoriinist, sellepärast, et oli vaja teada ka matemaatilisi väljendeid. Lõpus laulsime kõik koos ja kohtunikud Olga Tšassova, Larissa Panova, Irina Moissejenko ja Galina Noorkõiv hindasid meie laulmist. Tulemus oli see, et kõik võistkonnad said juurde ühe punkti.

Hiljem esinesid meile üllatusesinejad ja Tallinna Balletikooli baleriinid. Nad võisid olla umbes sama vanad nagu ülejäänud õpilased. Nende liigutused olid väga ilusad ja voolavad. Pärast baleriinide esinemist plaksutati ja mindi sööma. Söögiks oli pidulikult pokaali serveeritud salat, mis maitses ka hästi, pakuti ka puuvilju, komme, juua, kringlit ja muid häid maiustusi. Seal teenindasid ka kelnerid, kes olid väga ilusasti riides – kikilipsu ja valge särgiga!

Söömine ja samal ajal jutuajamine kestis orienteerivalt 20 minutit. Sellel ajal sai tutvuda ka oma grupiliikmete tuttavate ja sõpradega. Pärast sööki läksime tagasi saali, kus kogu üritus toimus ja algas autasustamine.

Kuna kokku oli kaheksa võistkonda, siis oli ka auhindu sama palju. Auhindadeks oli väga palju, toredaid ning hästi läbimõeldud kingitusi. Näiteks Apollo kinkekaart, diplom ja raamat, Vene teatri piletid, raamatud, spa-pääsmed jpm. Minu võistkond saavutas teise koha. Saime tänukirja, raamatu ja vene-eesti keelse lauamängu Alias. Esimene koht sai tasuta pääsmed teletorni, raamatu ja veel erinevaid kingitusi. Kapteneid tunnustati eraldi ja said auhindadeks näiteks laevakruiis Rootsi, spa-piletid jne.

Tänan kõiki osalejaid, kes tahtsid laupäevasel päeval oma teadmisi proovile panna või lihtsalt toredalt aega veeta. Tänan ka kaamerameest, kes oma valgusega vahetevahel häiris, aga muidu omamoodi vahva kogemuse õpilastele andis. Ja kõige lõpuks tänan ka õpetajaid, kes selle ettevõtmise korraldasid ja pakkusid õpilastele võimalust tutvuda vene kultuuriga!

Merilin Priilinn-Türk
8. klass

Jelena Panfilova
vene keele õpetaja

 

Jalus