Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Õpilased annavad panuse elurikkuse hoidmisele

09.06.2020

Käesoleval aastal tähistab Eesti looduskaitse 110. juubeliaastat, mis on pühendatud elurikkusele. Elurikas loodus on elujõulisem ja meil kõigil on võimalus anda oma panus selle hoidmiseks. Keskkonnaamet soovitab jätta aedades osa murust niitmata, et putukatel oleks õisi, millel toimetada.

4. b, 5. a ja 5. b klass rajasid loodusõpetuse tunni raames Audentese parki 2×2 meetri suuruse ala, et anda oma panus elurikkuse hoidmisele ja loodushoidliku mõtteviisi jagamisele. Esimene ala märgistati tiikide vahelisele alale teisipäeval, 26. mail. Seda ala ei niideta ning juures on ka infotahvel.

Reedel, 29. mail, ehitasid 4. b, 5. a ning 5. b õpilased veel ühe ala, kus muru ei niideta. Sedapuhku tehti teine ala suure koolimaja ees oleva parkla ning Tondi tunnelist suubuva tee juurde ja see on suurem kui esimene ala pargi keskel. Järgnevate nädalate jooksul saab ise kohale minnes ja ka fotode näol siin samas uudise all jälgida, mis taimed seal kasvama hakkavad ja millised putukad sinna tulevad.


Niitmata ala II nädal

Teisel nädalal pole veel taimed palju kasvada jõudnud ja niitmata ning niidetud aladel pole suurt vahet. Hetkel on kõrgeimaks kasvanud võililled, millel on arenenud seemned. Siiski on murus näha ka mitmeid teisi taimeliike, näiteks ristikut, raudrohtu ja mailast.
Koolipargis on ka erinevaid linde aktiivselt askeldamas näha, näiteks võib seal märgata veel lennuvõimetut rästa poega. Temale ei tohiks kindlasti liialt lähedale minna.

 

Niitmata ala III nädal

Võililledega võrdväärseks või ka kõrgemaks on kasvanud kõrrelised. Õitsejaid on veel vähe, kuid juba on näha mitmeid erinevaid taimeliike. Jälgime edasi!

 

Niitmata ala IV nädal

Taimed aina kasvavad! Niitmata aladel on vähenenud võilillede varte hulk ning selgelt kõrgeimaks on kasvanud kõrrelised. Ootame ja vaatame edasi, mis taimed end veel näitavad!

Jalus