fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL, SPORDIGÜMNAASIUM

Õpilased kogusid inspiratsiooni noortekonverentsilt „Lahe Koolipäev”

30.11.2022

„Lahe Koolipäev” on noortekonverents, mille eesmärgiks on pakkuda osalejatele üks unistuste koolipäev, mis oleks täis naeru, uusi sügavaid ideid, tutvusi ning huvitavaid teadmisi. Sel aastal toimus konverents 10. novembril ning meie koolist said võimaluse inspiratsiooni täis päevast osaleda neli noort. Tänavuste esinejate hulka kuulusid Olav Ehala, Ingvar Villido, Kristi Saare, Romet Vaino, Inga Lunge ning Jüri Nael. Lisaks oli konverents täis paljusid üllatusi.

Küsisime õpilastelt, missugune esineja neile kõige enam meeldis ning mida uut nad sellest päevast endaga kaasa võtavad.
Annet Elizabeth: Mind inspireeris kõige rohkem Inga Lunge, sest ta tuli lavale ja oli nii positiivne ja säras, ta jutust on kindlasti abi ka halvematel päevadel. Sain teada, kuidas jääda positiivseks, ning et iseendaks jäämine on väga tähtis. Jagati ka häid hingamisharjutusi. Üks hea idee oli ka, mis mul meelde jäi, ja selle mõte oli, et raske/valus võib ju olla, aga sa saad ise valida, kas sa kannatad. Selle tõi välja Jüri Nael.

Karlotta: Minu lemmikuks esinejaks osutus Jüri Nael. Ta on pedagoog ja hetkel ka tuntud sealt „Tantsud tähtedega” saatest. Ennem inimesena ta kuidagi kohe üldse ei istunud mulle, aga seal konverentsil, kui ta rääkis, oli ta täiesti teistsugune inimene. Ta oli väga inspireeriv ja pani kuidagi teise pilguga vaatama asju. Ta rääkis oma elust lugusid ja kuidas ta on igale poole sattunud juhuse tahtel. Ja kui temalt küsiti, et kas ta kahetseb midagi, siis ta ütles ei. Kuidagi see, kuidas ta rääkis, pani mõtlema teisiti enda peale ja mõtlema, kas peab üldse nii palju muretsema teiste arvamuse pärast või üldse kahetsema midagi. Kuna ma käisin seal oma klassivendadega, kellel oli ikka suur soov kuulata investeerimisest, siis ma ka ikka kuulasin. See valdkond on mind täiesti külmaks jätnud aegade algusest, aga kui see naisterahvas rääkis tundus isegi loogiline. Igal juhul mis ma teada sain siis sellest investeerimise osast oli see, et peab ennem rahatarkuse raamatud läbi lugema ja siis kohe tegutsema hakkama.

Mati: Kõige rohkem meeldis mulle vahepala JJ-street, sest nende breaktants oli võimas ja tõi ürituse rohkem ellu. Esinejatest meeldis kõige rohkem Inga Lunge, sest tal sujus jutt hästi ja teda oli hea kuulata. Sain teada paljude asutuste ja ülikoolide kohta, kuhu saan õppima minna. Neid samu soovitaksin ka teistele. Üleüldse oli konverents äge ja hea kogemus ning soovitan ka teistele.

Timo: Kõige enam esinejate seast meeldis mulle Kristi Saare, sest ta rääkis teemast, millest mina isegi väga huvitatud olen (milleks on raha). Lisaks sellele esines ta ka väga hästi ning teda oli hea kuulata. Mulle meeldis ka väga Ingvar Villido esitlus „Emotsionide tunnetamisest ja nendega toimetulemisest”, sest seal rääkis ta väga hästi, kuidas oma emotsioone kontrollida ja mitte lasta neil kontrollida ennast. Kõige enam jäi mulle külge ütlus „valu on vältimatu, aga kannatus on valik”, leian, et see lause võiks käia igaühel kaasas, eriti kui neil raske on (kooliga, trenniga või muude asjade/probleemidega).

Jalus