fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Õpilased näitasid mängulusti lühinäidendite festivalil

13.04.2023

1. aprillil toimus Tallinna Ühisgümnaasiumis XV algklasside lühinäidendite festival KRÕF vabariiklik eelvoor. Sellel aastal osales 13 kollektiivi ja laval said särada 229 õpilast. Etendusi hindas žürii koosseisus festivali patroon Janno Põldma (filmioperaator ja –lavastaja), Are Uder (Eesti Noorsooteatri näitleja), Maret Oomer (teatripedagoog ja kooliteatrite festivali „Kooliteater“ looja ja algataja).

Meie kooli õpetaja Lea Heier kirjutas ja lavastas V. Milleri „Raamatud omavahel“ ainetel näidendi „Igaüks loeb“. Raamaturiiulitel on palju raamatuid. Iga raamat – olgu suur või väike, mustvalge või värviline, trükist tulnud või riiulil tolmunud, jutustab oma lugu. Ka inimesed on erinevad – kõik on väärtuslikud, kordumatud, igaühel on õigus lugupidamisele – igaüks loeb. Mida teha, kui lugemine ei meeldi? Miks me mõnikord peame ennast teistest paremaks? Nendele ja paljudele teistel küsimustele otsiti vastuseid.

4.c klassi õpilased, kellel meeldib ühiselt koos lavalaudadel toimetada, jõudsid suurepärase tulemuseni. Muusikalise kujundamise ja laulude õpetamise võttis enda peale muusikaõpetaja Anu Ott. Hoolega harjutati laule ka õpetaja Kadri Selke käe all muusikatundides. Enne festivalile minekut said mitmed klassid vaadata etendust ja mängijad seeläbi esinemisjulgust juurde.

Festivalil tunnustati aukirjadega kõiki kollektiive ja toodi välja nende tugevad küljed. Iga esineja sai mälestuseks KRÕFi logoga meene ja maiustuse. Meie kooli etendus pälvis eripreemia kaasahaarav ansamblimängu eest ning samuti valiti parimaks festivali poissnäitlejaks Oliver. Etenduses mängisid Emili (4.b), Annabel, Alexandra, Karola, Lisandra Liisbeth, Jane, Paris, Oliver, Siim Oliver, Alex, Roger, Pärt Sander, Rihard ja Märt (4.c)

Teatrifestival pakkus algklassiõpilastele toredat võimalust arvuka publiku ees oma näitlemisoskusi ja mängulusti näidata.

Jalus