fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Õpilased panid end e-etteütlusel proovile

06.04.2020

Reedel, 3. aprillil oli põhikooli vanema kooliastme õpilaste jaoks distantsõppepäev veidi teistsugune, sest kirjutati ühiselt e-etteütlust.

Vikerraadio e-etteütluse võistlus pidi algselt toimuma emakeelepäeva puhul 13. märtsil, kuid lükkus eriolukorra tõttu edasi ning toimus nüüd Vikerraadio sünnipäeval, 3. aprillil. Juba 13. korda toimuva e-etteütluse tekst oli pühendatud Jaan Krossile, aga pidas meeles ka Eesti Vabariigi põhiseaduse 100. sünnipäeva.

E-etteütlust luges Vikerraadio eetris ette Kaja Kärner. Kui esimese hooga oli paljudel õpilastel tunne, et ei jõua midagi kirjutada ja kõik sõnad on nii keerulised, osa lausa tundmatud, siis korduva lugemise järel oli juba võimalik sõnu, lauseid kirja panna. Kohati tekkis mitmenda kordamise peale tunne, et nii jääb see tekst varsti pähegi.

Kuigi etteütlus on pigem jõukohane 9. klassi õpilastest alates, said end proovile panna kõik meie 7.–9. klassi õpilased. Kokku kirjutas e-etteütlust 64 õpilast, kellest parimad olid Sabine Liisa 9. klassist ja Liis 8. klassist. Kuna etteütluse tekstis oli palju võõrsõnu ja lauseehitus oli kunstlikult keeruline, ei õnnestunud neilgi veel päris veatult kirjutada.

Paljudes töödes jäi keeleveana silma naljakuusse sobiv viga: „… avastada jalatäidki maad südame ja mõtte tarvis,” on selge, et igal tähel sõnas on tähtis roll.

Jalus