fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Õpilased said tutvuda H. C. Anderseni rändnäitusega

01.03.2021

Veebruaris oli meie koolil võimalus kahe nädala jooksul osa saada H. C. Anderseni rändnäitusest. Kirjaniku sünnilinna Odense Linnamuuseumide ja H. C. Anderseni Maja poolt koostatud ning Taani Suursaatkonna vahendatud roll-up näitus esitles tema elu- ja loometeed. Avanes armastatud muinasjutuvestja laiem andekus, sest lisaks rikkalikule kirjanduslikule pärandile – muinasjuttudele, luuletustele, näidenditele, reisikirjadele ja romaanidele oli ta ka hea käega kunstnik. Näitus esitles muuhulgas tema loodud paberväljalõikeid ja pildikollaaže, mida ta armastas ka teistele kinkida. Keerulistes oludes üles kasvanud, koolituse saanud ja elus mitmeid vastulööke taluma pidanult suutis ta enda elu siiski õnnelikuks, otsekui muinasjutuks luua ja seda väljendab ka näituse postril olev tsitaat, mida ta enda mälestustes alati kasutas: „Minu elu on ilus muinasjutt, õnnelik ja sündmustest tulvil.“ Tema muinasjutud, milleks ta ainest võttis ka lapsena vanadelt naistelt kuuldud lugudest, räägivad mõlemast, nii inimelu õnnest kui kibedusest ja kurbusest, julgustades püüdlema suurema armastuse ja vabaduse poole.

Algklassidele pakkus ja viis läbi näitust tutvustavat tundi raamatukogu juhataja Rita Hübner, sest nii sai väikestele lugejatele, kes Andreseni muinajuttudega rohkem kokku puutuvad, selgemaks see, mis näitusel pigem suuremate laste jaoks kujundatult välja oli pandud. Suuremad vaatasid ja lugesid ise.

Klassid said huvi korral vaadata ka näitusega koos pakutud Taani filmi „Metsluiged“, mille kunstnik oli Taani kuninganna Marghrete II ise. Seda vaatas omakeskis nii mõnigi klass. Raamatukogus on ka pärast näituse lõppemist väljapanek meie fondis olevatest H. C. Anderseni muinasjuturaamatutest.

Jalus