fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Õpilased said tutvuda taimeterviseteemalise rändnäitusega

18.10.2021

Sügisel oli suure koolimaja koridoris üleval maaeluministeeriumi koostatud taimeterviseteemaline rändnäitus, millega sai erinevate ainetundide raames tutvuda. Näitus oli meie koolis juba teist korda ning oli kindlasti kasulik ja vajalik kõigile, kes juhtusid ka lihtsalt mööda jalutama. Näitus oli loodud rahvusvahelise taimetervise aasta raames, mille üheks tegevuseks näitus oli.

Loodusainete õpetajad käisid oma ainetundide raames klassidega näitust vaatamas. Pärast näitusega tutvumist said õpilased kirjalikult küsimustele vastata ja seejärel tegeleda oma valitud töölehe ülesannetega. Mõni õpilane oli vanema töökoha või reisimise kaudu teadlik, kuidas taimehaigused levivad. Oli õpilasi, kes on näinud, et taimel on midagi vist viga, kuid sai näituse kaudu teada, et tegu ongi taimekahjuriga või taimehaigusega. Paljude jaoks oli see aga uus teema. Eriti pani mõtlema see, et kui palju me siiski oma elus oleme taimedega seotud ning kui tähtis on see, et taimed oleksid ka terved. Õpilastega vesteldes tekkisid põnevad vestlused, mistõttu käsitletakse teemat kindlasti loodusõpetuse tundides veel, kui taimede teema tuleb.

Õpilaste eredamalt meelde jäänud mõtted:

  • Et riigipiiril kontrollitakse kaupa ning kui see on taimehaigusega/kahjuriga saastunud, siis võidakse see hävitada.
  • On kaupu, mida Eestisse välisriigist kaasa tuua ei või.
  • Koeri on võimalik välja õpetada tundmaks ära taimekahjureid.
  • On olemas taimepassid.
  • Aasia sikk on välimuselt äge, aga põhjustab puudel palju kahju.

Jalus