fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Õpilased tähistasid liikumisnädalat aktiivselt

19.05.2021

10.–14. mail toimus erakoolis liikumisnädal, mida nimetame ka „Jaluta kooli!“ nädalaks. Liikumisnädala raames põimiti laste tavapärased koolipäevad erinevate lõbusate liikumistegevustega.

Esmaspäeval toimus ülemaailmne kehalise aktiivsuse päev, mil pandi fookusesse ohutu liiklemine ja kooli tulemine keskkonnasõbralikult ja turvaliselt. Pandi ka kirja, kui palju sellel päeval kokku liiguti.
1.–4. klassides liiguti kokku:
Joostes – 860 km. Selline vahemaa on näiteks Tallinn – Sundsvall (Rootsi).
Kõndides – 2243 km. Selline vahemaa on näiteks Tallinn – Belgrad (Serbia).
Rattaga – 1910 km. Selline vahemaa on näiteks Tallinn – Nuremberg (Saksamaa).

Lisaks toimusid 10., 12., ja 14. mail ka liikumisvahetunnid, kus lapsed said 15-minutilise vahetunni ajal joosta ja teha koos grupiga erinevaid liikumisharjutusi. Liikumisvahetunnid lõpetati teatevõistlusega. Esmaspäeval said liikumisvahetunnist osa 2. klassi õpilased, kolmapäeval osalesid 1. klassi õpilased ja reedel liiguti 3. klassi õpilastega.

12. mail viis Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tervisedenduse tudeng 1. klassi lastele läbi vigastuste ennetusteemalise põrandamängu, mille fookuseks oli liiklusohutus. Lapsed said aktiivselt kaasa mõelda, kuidas liikluses ohutult käituda ja vastata erinevatele liiklusteemalistele küsimustele. Põrandamängu ajal said lapsed ka erinevaid ülesandeid, näiteks joosta ümber puu „Jah“ vastuse korral või teha 10 kükki „Ei“ vastuse puhul.

Ka 9.a klass alustas liikumisnädalat kohe esmaspäeva hommikul klassijuhatajatunniga Järve terviserajal. Hommikune mets kostitas neid linnulaulu, värske õhu ja mõnusa sooja ilmaga. Julgemad panid end proovile ka jõulinnakus – sai ronida ja lõuga tõmmata. Kokku jalutasiti 3,7 km.

Jalus