fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Õpilased vaatasid balletti „Anna Karenina”

24.03.2023

8. märtsil käisid meie õpilased ühiselt vaatamas Dmitri Šostakovitsi balletti „Anna Karenina“. Etendus toimus Rahvusooperis Estonia kell 12. Peaosi täitsid eesti tuntumad solistid Anna Roberta (Anna) ja Jevgeni Grib (Vronski). Ballett „Anna Karenina” põhineb Lev Tolstoi samanimelisel romaanil ning Dmitri Šostakovitši muusikal. Lavastajaks on Marina Kesler.

„Kui me räägime tantsukeelest, siis see on klassikaline ja moderntantsu sugemetega, aga väga tugevalt klassikalisele baasile ehitatud ja seekord suhteliselt traditsiooniline. Aga need teemad, mis ma käsitlen, on kaasaegsed ja selle taustale kõlab hästi ilus Šostakovitši muusika,” kirjeldas Kesler

Muusikaõpetuse kavas on muusikateatri teema ehk ooper, ballett, operett ja muusikal väga tähtsal kohal. Ooperile ja balletile, muusikateatri vanimatele žanritele, on pööratud eriline tähelepanu . Alates III kooliastmest kuni gümnaasiumi lõpuni välja räägitakse väga palju ooperi ja balleti tekkest, transformatsioonist läbi aegade, heliloojatest, kes kirjutasid lavateoseid ning kuulsamatest šedöövritest. Muusikaõpetuse materjali omandamiseks on äärmiselt tähtis kogeda muusikatetri muljeid ja kuulata palju elavat muusikat. Meie õpilastel on eesmärgiks igal aastal vähemalt üks kord külastada muusikateatri etendust.

Anna Karenina balleti vaatamine on väga suur väljakutse, eriti noortele inimestele. See lugu paneb mõtlema elu väärtustest, moraalist, konfliktist iseendaga ja seltskonnaga, unistuste poole püüdlemisest ning nende purunemisest. „Anna Karenina” romaani tegelased on väga keerulised ja mitmetahulised. Balletis oli kasutatud nii sümfoonilisi kui ka Šostakovitši klaveriteoseid. Muusika loob laval toimuvaga ühe suure terviku ja aitab mõista tegelaste armastust, tragöödiat, vaimseid draamasid. Stiililiselt asub Šostakovitš kõige lähemal neoklassitsismile, kuigi tema loomingus avalduvad ka avangardistlikud jooned. Oma elu tingimustes pidi helilooja end sageli väljendama iroonia, satiiri või groteski kaudu, kuigi vaatamata sellele, on muusika täis armastust ja lüürikat. Šostakovitši helikeel ja tundemaailm langes ideaalselt kokku balleti kaasaegse koreograafiaga ja peategelaste mitmekesise vaimse maailmaga.

Jalus