fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Õpilased valmistasid õppevahendeid lasteaedadele

18.01.2023

Meie kool võttis osa Tallinna koolide ja lasteaedade ühisest koostööprojektist „Liikumise õppevahendid“. Tallinnas on olnud aastaid koostööprojektid, kus valitud koolides valmistavad õpilased õppevahendeid lasteaedadele, kus lapsed neid igapäevategevustes kasutama hakkavad. Projekt toimus käsitöö ja kodunduse ning tehnoloogiaõpetuse tundide raames ja selles osalesid 7. ja 8. klasside õpilased.

Projekt toimus 2022. õppeaastal ja tööd valmisid detsembris. Tööd koguti pärast valmimist kokku ja viidi erinevatesse lasteaedadesse Tallinnas. Kõiki projektis ettenähtud õppevahendeid valmistati kuus komplekti. Üks komplekt koosnes kuuest kepphobusest, ühest viskemängust ja kahest paarist suuskadest.

Kepphobuse valmistamiseks tuli tehnoloogiaõpetuse tunnis vineerist tikksaega välja saagida hobusepeakujulised detailid ja kinnitada kruvidega ümarliistu külge. Käsitööõpetuses tuli lõike järgi välja lõigata hobuse pead, kinnitada kõrvad, ninasõõrmed, lakk, silmad, õmmelda kokku ning tikkida suu. Valmis õmmeldud pead täideti vatiiniga ning asetati vineerist hobuste peadele.

Viskemängul tuli tehnoloogiaõpetuse tunnis etteantud detailid lihvida ja kruvidega kinnitada. Käsitöö ja kodunduse tunnis õmblesid tüdrukud viskepalli, mis täideti hernestega. Suuskade valmistamiseks tuli detailid etteantud mõõtu saagida, ettenähtud kohtadesse avad puurida. Sellele järgnes detailide lihvimine, ettenähtud kohtade värvimine ja ülejäänud osade õlitamine. Lisaks valmistati käepidemed, mis kinnitati meetri pikkuste nööridega suuskade külge.

Projektitööd juhendasid käsitööõpetaja Anneli Mataloja ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja Allan Haak.

Jalus