fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL, SPORDIGÜMNAASIUM

Õpilased viibisid Eesti sünnitunnistuse valmimise juures

06.03.2020

Veebruaris korraldasid Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts ning ERM kolmandat korda üle-eestilise ajarännaku. Seekord rännati 2. veebruari 1920 ehk vaadati oma silmaga üle, kuidas võis Tartu rahu sõlmimine mõjutada eesti inimeste elu 100 aastat tagasi.

Erakooli ja spordigümnaasiumi 9. klassi õpilased osalesid ajarännakul 13. veebruaril fotomuuseumis. Igal ränduril oli läbimõeldud roll, kes ta on, mis ta nimi oleks võinud olla 100 aastat tagasi. Ajarännaku puhul on oluline, et sisseelamine oleks jõukohane igale õpilasele, võimaldades kasutada kõiki oma meeli ning õppida tegevuse kaudu.

Seekord kohtusid ajarännakul õppursõdurid ja „Ühistöö” tüdrukud. Ajarännaku lugu jutustab, kuidas tüdrukud on tagalas kogu sõja jooksul rindele läinud noormehi aidanud: neile riideid ja toitu kogunud, sokke-kindaid kudunud, sooja pesu õmmelnud; aidanud hospidalides arstiabiga. Kuu aega tagasi on välja kuulutatud relvarahu, siiski on noormehed kasarmutes ootel. Fotomuuseumi ajarännakus teevad tüdrukud viimaseid ettevalmistusi sõdurpoistega kohtumiseks.

Samal ajal oodatakse ärevusega Tartust teadet – enam kui kuu aega kestnud rahuläbirääkimised Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa esindajate vahel on lõpusirgel. Ajalehed kõnelevad, et eile õhtul hakati lepingule alla kirjutama. Kas meil on nüüd tõesti rahu ja mõistmine Eesti ning Nõukogude Venemaa vahel? Sellist saja aasta tagust ootusärevust aitaski ajarännak läbi mängida.

 

Jalus