fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUMI UUDISKIRI

Õpilaskonverentsilt said noored palju häid ideid

31.05.2019

14. mail toimus järjekordne spordigümnaasiumi õpilaskonverents, millest said osa kõik õppursportlased. Sel korral oli teemaks „Avatuse, tasakaalu ja mitmekülgsuse olulisus noorsportlase arengus“. Konverents käsitles seda, kuidas olla ühenduses iseenda, teiste ja keskkonnaga nii, et see aitaks areneda nii spordis kui ka väljaspool sporti.
Audentese õppursportlased said töötubades vanematelt ja suurema kogemusega sportlastelt ning ekspertidelt näpunäiteid, kuidas teha pärast gümnaasiumi oma karjääris teadlikke ja kasulikke valikuid ning millele tuleks seejuures tähelepanu pöörata. Samuti arutleti, kuidas tagada tasakaal spordi ja muude oluliste eluvaldkondade vahel ning kuidas enda keha eest korralikult hoolt kanda.

Nõuanded kogenud tippudelt
Audentesesse tulid oma laialdasi kogemusi ja teadmisi jagama

  • maadleja Heiki Nabi;
  • vehkleja Nikolai Novosjolov;
  • Eesti laskesuusakoondise esindajad Johanna Talihärm ja Meril Beilmann;
  • USA-s ülikooli lõpetav ja Euroopa välisklubide poole vaatav võrkpallur Liisel Nelis;
  • korvpallur Mailis Pokk ja võrkpallur Anu Ennok, kes mõlemad mängivad Euroopa liiga välisklubis;
  • füsioterapeut Elo Heinaste ning
  • personaaltreener Indrek Viska.

Päeva juhatas sisse vestlusring, kus külalised vastasid noorte küsimustele väga avameelselt. Oli nii neid hetki, mil õppursportlased said mõnusalt kaasa naerda, kui ka neid, mis saali korraks vaikseks võtsid ja mõtlema panid.

Mitu inspireerivat töötuba
Avatud õhkkond valitses ka külaliste juhitud töötubades.
Töötoast, mis keskendus esimestele pärast gümnaasiumi tehtavatele sammudele, said noored kaasa praktilisi nõuandeid. Õpiti, mida võimalike tööpakkumiste puhul tähele panna. Külalised rääkisid ka sellest, kuidas uut kultuuri tundma õppida, suhteid luua ning uue keelekeskkonna ja toidukultuuriga kohaneda.
Maailmameistrite Heiki Nabi ja Nikolai Novosjolovi töötoast jäi kõlama mõte, et pikaajalise karjääri toetamisel on oluline tagada enda igapäevase tegevuse kvaliteet. Rõhutati veel seda, et sportlane peab suurte saavutusteni jõudmiseks seadma ka väikseid eesmärke ning et igaühel tuleb julgelt enda valitud suunas edasi liikuda, hoolimata teiste arvamusest või keerukatest olukordadest.
Enda eest hoolitsemise töötoas räägiti toitumise, veetarbimise, keha eest hoolitsemise ja kvaliteetse une olulisusest. Spetsialistid rõhutasid seda, et teadmistest on kasu ainult siis, kui neid praktikasse panna. Selles vallas on noortel veel palju arenguruumi.
Laskesuusatajad Johanna Talihärm ja Meril Beilmann rääkisid enda juhitud töötoas sellest, et tasakaalu leidmiseks tuleb pühenduda asjadele, mida inimene saab ise kontrollida ning mis on talle kasulikud. Mõlemad toonitasid, et kui keskenduda tulemuste asemel protsessile, siis suudad ka raskel ajal areneda ja oma tegevust rohkem nautida.

Osalejad võtsid konverentsi hästi vastu
Noored esitasid töötubades palju küsimusi ja kuulasid huviga, mida on suurema kogemusega sportlastel ning spetsialistidel jagada. Ka külalised said ürituselt tänu õppursportlaste huvile meeldiva kogemuse. Aktiivne osalemine nõudis noortelt kindlasti mugavustsoonist välja tulekut, aga samas andis võimaluse töötubadest rohkem kasulikku kaasa saada.
Mitu külalist olid üllatunud, et meie noored on spordipsühholoogia, toitumise ja keha eest hoolitsemise olulisusest nii teadlikud. Nagu kommenteeris Johanna Talihärm: „Hea meel oli näha, et Audentes ja noored sportlased tegelevad spordipsühholoogiaga ning teavad sellest juba palju.“
Heiki Nabi toonitas eesmärgistatud tegutsemise olulisust. Ta ütles, et noorel võiks olla vähemalt üks selge suur siht, aga vahepeal tuleb püstitada kuu-, nädala- ja päevaeesmärke, mida on vaja suurt eesmärki silmas pidades täita.
Õpilaskonverents võimaldas noortel kuulata avatud oleku ja toetava suhtumisega inimesi, kes jagasid kasulikke mõtteid enda kogemustest. Kindlasti innustab see noori oma teekonnal edasi liikuma ja uusi teadmisi praktikasse rakendama nii spordis kui ka mujal.

Jalus