fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Õpilaste teatrielamus Vene Teatrist

03.12.2021

Meie 7.–9. klassi õpilastel oli suurepärane võimalus külastada Vene Teatrit. 8. ja 9. klassid vaatasid etendust „Minu veetlev leedi“ ning 7. klassid „Muinasjutt tsaar Saltaanist“.

„Muinasjutt tsaar Saltaanist“ räägib sellest, kuidas poeg isast lahutati, kuidas ta lootis uuesti kohtuda ja kuidas unistused lõpuks täitusid. Etenduse tõi Vene Teatri lavale Moskva lavastaja Jelizaveta Bondar. Puškini värsid on tema tõlgenduses seotud Rimski-Korsakovi samanimelise ooperiga: äratuntavad juhtmotiivid on osa uuest muusikalis-dramaatilisest kompositsioonist. Lavastus oli tegevusrohke, vaatemänguline ja kaunis. Lavastuse stilistika lähenes vanaslaavi müütidele, mis lisas tegevustikule sügavust. Lavastaja räägib laste ja nende vanematega pereväärtustest ning sellest, kuidas ületavad erinevaid maiseid probleeme need inimesed, kes liiguvad oma eesmärgi poole. Lavastuses osalesid populaarsed ja armastatud näitlejad.

Vene Teater esitleb vaatajatele üht maailma populaarseimat musikaali „Minu veetlev leedi“, mille toob lavale Venemaa hinnatud koreograaf ja lavastaja Alla Sigalova. Peaosades mängivad särav ooperilaulja Elina Nechayeva ja Vene Teatri juhtiv näitleja Aleksandr Ivaškevitš. Kostüümikunstnik on Venemaa legendaarne moeajaloolane, rahvusvahelise tuntusega kunstikriitik ja moekollektsionäär, Venemaa Kunstide Akadeemia akadeemik Alexandre Vassiliev. Lavakujunduse autor on tuntud ja tunnustatud Gruusia teatrikunstnik Georgi Alexi-Meskhishvili.

Õpilased arvasid etendustest:
Joosep: Käisime klassiga vaatamas muusikali „Minu veetlev leedi“. Olin Estonia teatris seda etendust juba näinud, sellepärast teadsin sisu ja sain ka paremini jälgida, mis toimub laval. Elisa osas oli Elina Nechayeva, Higginsi osas Aleksandr Ivaškevitš ja Picheringi osao Viktor Marvin. Võrreldes Estonia teatri etendusega oli Elisa osatäitja rohkem klassikaline ooperilaulja kui muusikanäitleja, aga nii Higginsi kui Pikkeringi osatäitjad olid mõlemas etenduses võrdselt head. Lavakujundus oli Vene Teatris huvitavam ja naljakam. Kostüümid olid värvilised ja ilusad. Ainuke suur erinevus oli, et Estonias oli elav orkester, aga Vene Teatris oli lindistatud muusika. Etendus mulle meeldis ja lõbus oli ka.

Patrik: Etendus mulle isegi meeldis. Lihtsalt see etendus oli minu jaoks liiga pikk, sest see hakkas mind juba ära väsitama. Aga oli näha, et näitlejad oli näideldes vaeva näinud. Minu arvates oli liiga palju laulmist, need laulud kõlasid kõik liiga sarnaselt. Lava oli hästi kujundatud, eriti Mr. Higginsi maja. Soovitaksin ka teistele seda vaatama minna kui kannatust ja hakkamist on.

Hugo: Mulle väga meeldis see teater, aga laulmist oleks võinud olla natuke rohkem. Kui ma saaksin võimaluse, siis kindlasti läheks uuesti vaatama.

Maribel: Etenduse esimene vaatus oli huvitav ja arusaadav aga teise vaatuse ajal läks see natuke igavaks ja arusaamatuks. Üleüldse see oli normaalne etendus.

Jalus