fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakooli uudiskiri

Osaleme rahvusvahelises õpilas- ja õpetajavahetuses

16.12.2015

Erasmus_2015_370x240_2Kevadel esitasime koos viie välispartneriga taotluse saada toetust keskkonnaalasele õpilas- ja õpetajavahetusele. Meie projekt „Säästev tootmine ja tarbimine“, mis kestab selle aasta septembrist 2017. aasta augustini, oli üks vähestest, mis sai täies mahus Erasmus+ programmi heakskiidu.

Programmi eesmärk on selgitada õpilastele jätkusuutliku arengu põhimõtteid, parendada keeleoskust, digipädevusi ja meeskonnatöö oskust ning tutvustada osalejatele Euroopa kultuurilist mitmekesisust.

Meie koostööpartnerid on koolid, mis asuvad Córdobas (Hispaania), Sibius (Rumeenia), Tekirdağis (Türgi), Amiensis (Prantsusmaa) ja Vittorias (Itaalia). Projekti raames saavad 15–17-aastased Audentese erakooli, Audentese spordigümnaasiumi ja IB õppe õpilased osaleda neljas õpilasvahetuses.

19.–20. novembril toimus Prantsusmaal Amiensi linnas partnerkoolide esindajate kohtumine. Võõrustajaks oli Louis Thuillier’ lütseum, mis annab nii gümnaasiumi- kui ka kutseharidust. Kahe tegusa tööpäeva jooksul lepiti kokku projekti korraldus. Käidi veel tundides, vaadati üle suurepäraselt sisustatud loodusteaduste laborid ja söödi koos õpilastega nende igapäevast lõunat.

Kuna üks projekti eesmärk on koostada mitu info- ja õppematerjali, õpiti lähemalt tundma ümberpööratud klassiruumi metoodikat. Selle kohaselt tutvub õpilane uue teemaga väljaspool klassiruumi, vaadates seletavaid videolõike ja tehes enesekontrolliteste, tunnis aga kinnistatakse teadmisi, rakendades neid konkreetsete ülesannete lahendamisel. Metoodika pakub tavaõppele vaheldust ning suunab õpilasi väärtustama oma aega ja iseseisvat tööd.

Esimene õpilasvahetus toimub juba 11.–15. jaanuarini Hispaanias ning sellest võtavad osa ka Audentese kooli kuus õpilast ja kolm õpetajat! Meie võõrustame oma partnereid järgmise aasta oktoobrikuus.

Loen Erasmus+ haridusprojekti kohta lähemalt

Jalus