fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

e-gümnaasium

Otsige oma sihti

05.06.2017

Taas on kooliaasta jõudnud lõpule. Loodan, et oled oma tulemuste üle uhke. Kui lõpetad keskkooli, siis palju õnne! Kui Sa veel ei lõpeta, siis soovin ikka palju õnne: oled üks samm lähemal päevale, millal võid natuke vabamalt hingata.

Jagan kooliaasta lõpu puhul siin kirjas Sinuga seda, mida olen viimaste aastate jooksul õppinud.

Alustasin modellikarjääri peale põhikooli, kui olin kuusteist, ning see tee kestis peaaegu kümme aastat. Eelmise aasta alguses otsustasin moemaailmaga hüvasti jätta, et teha midagi iseenda heaks. Sa oled ju kindlasti kuulnud Gandhi lauset „Ole muutus, mida soovid maailmas näha“. Viimased üheksa kuud olen tegutsenud just selle põhimõtte järgi.

Nagu paljud Eesti noored, nii lendasin ka mina Austraaliasse. Tänan elu lõpuni seda geeniust, kes 417 (working holiday) viisa välja mõtles. Enamik siin oldud ajast olen reisinud Rohelisel Mandril ringi, olen käinud ka Kagu-Aasias ja Uus-Meremaal. Olen töötanud maasika- ja vaarikaistanduses, kohtunud imeliste inimestega, jooksnud oma esimese maratoni, veetnud palju aega looduses, teinud miljon pilti ja – mis kõige olulisem – leidnud selle, mida siia otsima tulin.

Nimelt soovib iga inimene leida endale pistikupesa, mis ühendaks teda tõelise kutsumusega. See pistikupesa oleks tugev energiaallikas, mis ei laseks lambipirnil väreleda ja võimaldaks leida parema ühenduse teiste inimestega. Loodan, et ka Sina jõuad säärase jõuallikani. Kui see pole siiamaani juhtunud, siis ära muretse, sest

  • kõik juhtub põhjusega – see on ainuke rusikareegel, mille järgi ma elan;
  • lind õpib kukkudes.

Kui inimene pole oma pistikupesa avastanud, siis ta kas ei ole seda otsinud või on otsinud valest kohast: endast väljastpoolt ei leia Sa seda mitte kunagi.

Kirjutan selle kirja Sulle, et läheksid oma sihti otsima. Sa oled kaunis noor inimene, Sa oled tulevik. Loodetavasti tead, kui tähtis Sa oled (muidugi mitte nii tähtis, et peaksid nina püsti ajama).
Sul on imeline võimalus ja privileeg käia Audentese koolis. Kui maksad õpingute eest ise, siis suur aplaus Sulle. Kui maksavad vanemad, siis ära unusta neid selle eest tänada. Kui kodune töö tundub liiga raske, siis ära ole oma õpetaja peale vihane. Esiteks väärib iga õpetaja kuldmedalit ja teiseks ei ole kodused tööd ega arvestused rasked. Hoopis raskem on olla Donald Trumpi pressisekretär. Kõik oleneb vaatenurgast.

Soovin Sind julgustada, et läheksid oma elusihti otsima enne, kui abiellud, võtad laenu või astud ülikooli. Reisimine on selliseks otsinguks ideaalne võimalus: pane ennast ebamugavatesse olukordadesse, õpi kuulama oma intuitsiooni ja katsu elada oma elu nii, et Sa muutuksid asendamatuks: tee seda, mida keegi teine ei tee ja mida keegi teine ei julge teha. Ole esimene, kes tänaval võõrale naeratab. Ole kena inimene, sest see on halb olemisest palju raskem.

E-gümnaasiumi õpilane Kadri Vahersalu

Jalus