fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Õuesõppepäeval sai palju põnevat avastada

02.06.2021

20. mail ühinesime Liikuma Kutsuva Kooli üleskutsega tähistada õuesõppepäeva. Sel puhul õppisid ja tegutsesid nii mitmedki klassid nii meie kooliõues kui ka linnast väljas.

1.b klassil toimus kolm tundi õues. Kõigepealt toimus matemaatika tund koos aktiivse liikumisega. Laste paarid pidid kooliõuest üles leidma 12 punkti üleannetega, need lahendama ja täitma liikumisülesande. See õnnestus väga hästi, sest lapsed olid nutikad ja ilm soe. Muusikatunni ajal kordasid lapsed üle kõik õpitud seltskonnatantsud. Tantsimine toimus samuti koolihoovis. Kolmandas tunnis oli vaja lahendada ristsõna. Eesmärgiks oli õppida tundma oma kooliümbrust ning kinnistada õigekirja. Ristsõna ei saanud enne ära esitada, kui kõik vastused olid õigekirjalt ja sisult õiged. Päev möödus kiiresti. Lapsed ei uskunud, et päev juba läbi sai.

Korrutustabeli õppimine oli 2.b klassi lõpus täies hoos ja et teema kinnistuks, tuleb leida variante igal sammul selle küsimiseks. Ka õues. Veeratati suuri õuetäringuid, silmad tuli korrutada ja mingit liigutust tuli teha vastav arv kordi. Ringis seistes tuli palli anda edasi ja öelda järjest arve, kokkulepitud teguriga korrutist ei tohtinud kõva häälega välja öelda. Kolmandas mängus pidi nimetama palli kaasalasele visates ainult mingi teguri korrutisi.

2.c klass tegutses õuesõppepäeval kooliümbruses, pidades fotojahti. Võistkonnad otsisid fotode järgi lähiümbrusest üles fotopunktid. Igas punktis oli üks teema, mille järgi tuli tiimil lavastada originaalne ja huvitav pantomiim. Teemadeks näiteks: „Tagurpidi maailm“, „Meie tore pere“, „Loomaaias“, „ Maša, karu ja sõbrad“, „Need käed, käed, käed“, „Tsirkus, tsirkus- meie maja tsirkus“, „Kätte jõudnud suvi“, „Küll sajab…“ jne. Fotograafid jäädvustasid hetked ja järgmisel päeval vaadati klassis ühiselt „fotojahisaagi“ üle. Meeskondlik loovtegevus pakkus lastele palju rõõmu ja õnnestus igati. Oodatakse juba uut fotojahti.

3.a klassil toimus tore õuesõpperetk Nõmme turule. Kõigepealt jalutati läbi Rahumäe kalmistu, siis veedeti aega mänguväljakul ning jõutigi Nõmme turule. Turul jagunesid lapsed rühmadeks ning nad pidid „ema” soovil leidma turult kõige soodsamad porgandid, kartulid, maasikad ja õunad. Kõige odavam toidukorv läks kokku maksma 10€. Tagasiteel käidi Vanakal ning siis läks raskeks, kuna kooli ei tulnud ega tulnud lähemale ning jalad juba valutasid, aga vastu 3.a klass selle 6 km matka pidas.

3.b klass sai kooliolümpiamängudel loosiga esindada Kreekat. Õuesõppepäeval tutvutigi lähemalt Kreekaga. Tantsutunnis õpiti traditsioonilist Sirtaki tantsima. Kui alguses tundus, et jalad tegid, mis tahtsid, siis tunni lõpuks oli koos tantsimine juba päris hea. Pärast usinat tantsusammude õppimist tutvuti Vana-Kreeka esimeste olümpiamängude mängudega. Sai „ketast” heidetud ja oma kiirust ja osavust proovile panna mängus „Tukkuv vanaema”. Pärast õuesõpet tähistati kevadlaste sünnipäevapidu Kreeka stiilis. Laudki oli kaetud just kreekapäraselt. Kuulati muinasjutte, vaadati filme, uurisime Kreeka jumalate kohta. Päev oli lõbus ja vahva!

5. klasside õuesõppepäev algas Tallinna vanalinna ekskursiooniga. Ajalooõpetaja Pille Rohtla juhtimisel liiguti Paksu Margareeta juurest Vabaduse väljakule. Pikemalt peatuti Mereväravate, Kolme Õe, Oleviste kiriku, Mustpeade maja, Raeapteegi ja Raekoja platsi juures. Ekskursioon oli hariv ja meeleolukas, mõnus vaheldus tavapärasele ajalootunnile klassiruumis õpiku ja vihiku seltsis. Edasi mindi vanalinna valgustatud radadele. Klassid jagunesid kaheks, iga rühm valis eri raja. Õpilased said ülesandeks end raja iga objekti juures pildistada ja hiljem pildid koos objekti tutvustava infoga esitluseks kokku panna. Koos tegutseda ja vanalinna avastada oli lõbus! Kirjanduse tunnis esitlusi vaadates-kuulates oli tore õuesõppepäeva meenutada ning meeskonnatööd analüüsida.

6.b klass käis õppeekskursioonil Kalevipoja muuseumis Kääpa külas Jõgevamaal. Bussisõit oli küll pikk, kuid tore. Kohapeal sai näha ja kuulda huvitavat, kogeda uut ja põnevat. Oli teistmoodi koolipäev, natuke pikk ja väsitav, kuid iga hetk sellest pakkus rõõmu ja rahulolu. Kirjanduse tundides oldi eelnevalt põgusalt tutvutud meie rahvuseepose sündmustiku ja tegelastega, aga 19 023 värsist koosneva lugulaulu mõistmiseks jääb paarist tunnist väheks. Külaskäik Kalevipoja Kotta tundus olevat hea võimalus rikastada teadmisi ning avardada silmaringi – näha Eestimaal oma silmaga paika, mida eeposes mainitakse. Õppepäeva kava nägi lisaks muuseumi külastusele ette veel ka orienteerumismängu ja sportlike võimete proovile panemist kõrgseiklusrajal. Suurt elevust pakkus VR-atraktsioon, kus virtuaalset reaalsust kogeda soovijad said võimaluse kehastuda Kalevipojaks ja võidelda Põrgu väravas Sarviktaadi enda ja tema käsilastega.

Mida 6.b õpilased ise oma reisist räägivad?
Palju tarkusi sai Kalevipoja Kojas.“ (Kalvin)
Me saime teada, kes kirjutas eepose ja mitu erinevat trükki „Kalevipojast“ loodud on .“ (Alessandra Victoria)
Kalevipoja muuseum oli väga ilus ja puhas ja meil oli väga tore giid.“ (Mirel)
Nägime Kalevipoja jutus olevaid tegelasi ja saime ka virtuaalses maailmas käia.“ (Mia Karen)
Minu lemmikosa muuseumis oli VR-mäng, kus sai mängida Kalevipoega.“ (Raimond)
Vaatasime ära umbes 20-minutilise filmi, mis oli väga huvitav ja natuke naljakas, aga selgitas terve „Kalevipoja“ loo ära.“ (Tristan)
Seikluspargi rajal sai ennast proovile panna, et teada saada, kas oled Kalevipoja vääriline.“ (Elisandra)
Kahju, et hakkas vihma sadama ja ei saanud orienteerumismängu teha.“ (Magnar)
See reis oli minu arust 10/10. Soovitan ka teistel Kalevipoja muuseumi minna. Seal on palju tegevust kogu päevaks.“ (Romek)
Mu lemmikud olid imelised kollased rapsipõllud, põnev seikluspark, vahva karussell-kiik, Kalevipoja-film ja tore seltskond… Ma sooviksin veel sinna seiklusparki minna ja rapsipõldudele lähemale kõndida, sest me ainult sõitsime mööda… Ma juba ootan järgmist klassiekskursiooni.“ (Helmi Hermione)

Jalus