fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Pallimängude hooaja kokkuvõte spordigümnaasiumis

18.06.2022

Meie pallimängude treenerid võtsid õppursportlaste hooaja kokku.

Tüdrukute korvpallist kirjutas treener Marko Parkonen:
Erinevate halbade asjade kokkulangemisel alustasime seda hooaega 12 mängijaga, kellest viis olid alles 8. klassi õpilased. Oli juba ette teada, et tuleb erinev hooaeg, kuna võistkond ei saanud treenida samal graafikul (noored treenisid viis korda nädalas). Treenerina võtsin vastu otsuse teha üks vahehooaeg ja mängida naiste esiliigas, et noored paremini kohaneks ja vanemad saavad rohkem enesekindlust. Hooajale tagasi vaadates võib öelda, et see oli ainuõige otsus. Esimene poolaasta läks isegi üllatavalt paremini, kui oskasin oodata (suutsime võita kõik kaheksa mängu), seega jõulupuhkusel saime minna hea tujuga.
Novembris toimusid ka erinevad positiivsed uudised meie võistkonnas, esmalt valiti Anete ja Ivetta naistekoondise kandidaatideks ning Ivetta pääses ka mängu Portugali vastu ja tegi debüüdi kohta päris hea etteaste, samas kahjuks Anete sai vigastada ja tal jäid mängud vahele. Teine hea uudis oli meile, et meie võistkonnaga soovis liituda Sille-Liis Mölder, kes peale erinevaid jutuajamisi asus õppima spordigümnaasiumisse ja ma arvan, et ta ei kahetse oma otsust. Koolivaheajal, detsembris, esindas meie võistkonnast kaheksa mängijat ka Eesti U16 ja U18 noortekoondiseid. Kahjuks meile halb aeg ilmus jaanuari teine pool ning veebruar sinna otsa, kus enamus võistkonnaliikmed said pihta covidiga, mis mõjutas meie treeninguid väga palju. See oli raske aeg nii treeneritele kui ka mängijatele, samas õpetlik aeg, et olla sarnasteks olukordadeks järgmine kord paremini valmis. Peale haigestumiste virr-varri pidime mängima ära oma edasi lükatud mängud (paus venis pea 2 kuu pikkuseks) ning ilmselgelt ei saanud me mõelda tulemustele, vaid lihtsalt mängida ja mitte kedagi ära koormata. Järjest hakkasid meie tüdrukud ennast paremini tundma ning tõusis ka nende tase. Aprillis, kui hakkas lähenema play-off mängud, siis tüdrukud olid teinud väga palju positiivseid muudatusi tiimi sisekliimaga, mis tõstis ka koheselt treeningute taset ja treenerina on sellise võistkonnaga, kes käivad ühte jalga, treenimine lihtsalt super, eriti kui saalis on selline positiivne aura. Tänu sellele, mu isiklik arvamus, olid ka meie mängud edukad ja võib-olla isegi üle ootuste ning meie noor võistkond suutis võita tiitli naiste esiliigas ning finaalturniiri parimaks mängijaks valiti Anete Elisabeth Adler, aga arvan, et ta nõustub minuga, et seekord kuulub see tiitel tervele võistkonnale.

Kokkuvõttes tuleb vaadata, et mis siis näppude vahele jäi:
Hooaja saldo oli mulle väikse üllatusena 15-2, samas tegid ka erinevad mängijad arengus selge sammu edasi, mis on isegi tulemustest tähtsam.
Ivetta Okuneva debüüt naiste rahvuskoondises.
Tüdrukute esinemine noortekoondistes ja koduklubi mängudel, kus osad näitasid selgelt, et arengus on tehtud hea samm edasi.
Anete Elisabeth Adler kirjutas alla lepingule Rhode Islandi ülikooliga ja siirdub õppima ookeani taha (super ja edu).
Võistkonna keemia viimastel kuudel ja kui tüdrukud nii jätkavad (viivad seda kõrgemale), siis see positiivsus tõstab nad kõikides tegevustes järgmisele tasemele.

 

Poiste korvpalli treenerid Aivar Kuusmaa ja Martin Rausberg:
Tänavune hooaeg oli väga võitluslik ning samas keeruline seoses covidi jätkumisega. Tänu Eesti korvpalliliidule täitsime oma ühe suure eesmärgi – kontrollmängud Hispaanias, mis lõppesid võidukalt.

 

Treener Andrei Ojamets kirjutab võrkpalli neidude hooajast:
Hooajal 2021–2022 võistkond osales kolmes sarjas – Eesti Karikavõistlustes, Eesti Meitrivõistlustes ja Balti liigas. Hooaja ettevalmistusega alustati juba eelmise aasta augusti algusest Audenteses, ettevalmistusperioodil mängisime neli treeningmängu – 2 Eestis ja 2 Lätis, kõik neli kaotasime.

EESTI KARIKAVÕISTLUSED
Teist aastat järjest oleme pääsenud karikavõistluste finaali, mis on kindlasti meie jaoks on hea tulemus. Karikavõistlustest võttis osa 10 võistkonda, veerandfinaalis võitsime kahel korral (3:2 ja 3:0) esiliiga naiskonda GerardoToys/Neemeco, poolfinaalis võitsime kahel korral (3:2 ja 3:2) Rae spordikool/VIASTONI naiskonda ja sellega pääsesime finaali. Finaalis kohtusime TÜ/BIGBANK naiskonnaga ja kaotasime 0:3. Kokkuvõttes 5 mängu, nendest 4 võitu ja üks kaotus.

EESTI MEISTRIVÕISTLUSED
Viimasel hooajal osales turniiril 8 naiskonda, eelmisel hooajal lisandus meistriliigasse 3 uut naiskonda, mis kindlasti lisas konkurentsi ja huvi selle võistlusele. Põhiturniiril mängisime kokku 14 mängu, nendest võitsime 9 ja kaotasime 5 mängu, sellega saavutasime kolmanda asetuse enne play-offi. Veerandfinaalis saime vastaseks vana rivaali Rae spordikool/VIASTON naiskonna, kellega olime karikavõistluste poolfinaalis suurtes raskustes. See kord saime natukene lihtsamalt nendest jagu võitudega 3:1 ja 3:1.
Poolfinaalis läksime kokku TÜ/BIGBANK naiskonnaga, Eesti karikavõitjaga. Esimeses mängus pidime tunnistama vastase paremuse seisuga 3:1, järgmises koduses mängus suutsime näidata paremat mängu ja viigistasime seeria võiduga 3:2. Viimase otsustava mängu Tartus kaotasime 3:0.
Finaalis 3. koha eest pidime mängima Viljandi Metalli naiskonnaga, kes kaotas oma poolfinaalseeria mängudega 0:2, vastane sai põhiturniiri lõpus korraliku täienduse kahe Eesti kooondise põhikoosseisu mängija näol. Esimese mängu kodus kaotasime 2:3, järgmise mängu Viljandis suutsime võita 3:0 ja viigistasime seeria. Kolmanda mängu kodus jälle kaotasime 2:3 ja jäime sellega raskesse seisu, sest neljas mäng, mis toimus vastase platsil, võis jääda meile viimaseks. Aga võistkond näitas iseloomu ja murdis vastase nende kodus 3:0. Viimane otsustav mäng toimus Audenteses ja neiud suutsid see kord võita enda platsil, suure kodupubliku toetusel, mängu tulemuseks jäi 3:1 ja sellega saavutati 3. koht, mida viimati Audentese naiskond on teinud täpselt 20 aastat tagasi. Kokkuvõttes Eesti MV-l on mängitud 24 mängu, nendest võitsime 15 ja kaotasime 9 mängu.

BALTI LIIGA
Osales 12 võistkonda: Eestist 5, Leedust 3 ja Lätist 4 naiskonda. Põhiturniiril mängisime 22 mängu, nendest saavutsime 12 võitu ja kaotasime 8 mängu. Veerandfinaalis kohtusime TLÜ/KIKAS naiskonnaga ja kaotasime mängudega 0:2 (1:3 ja 0:3). Kokkuvõttes saime Balti liigas 7. koha, olime Eesti võistkondadest paremuse poolest 3. võistkond.

Terve hooaja peale on kokku mängitud 45 võistlusmängu, võitsime 27 ja kaotasime 18 mängu.

 

Poiste võrkpalli hooajast tegi kokkuvõtte treener Raul Reiter:
Seadsin kolm suuremat eesmärki:
1. Eesti esiliigas jõudmine play-off-i.
2. Juunioride koondise edukas esinemine EM-i teise ringi alagrupi turniiril.
3. Noortekoondise edukas esinemine EM-i teise ringi alagrupi turniiril.

Esiliigas mängimine oli ühtlasi ka koondiste ettevalmistuseks, kuna mõlemast koondisest on Audenteses 5-6 poissi. Jõudsime veerandfinaali, kus vastaseks oli hilisem võitja Viljandi VK. Kokkuvõttes jäin esiliiga hooajaga rahule.
Mõlema koondise esinemine alagrupiturniiridel lõppesid neljanda kohaga, ei saadud ühtegi võitu. Kahjuks ei saanud mõlemad koondised esineda oma parimas rivistuses viimase hetke haiguste ja vigastuste tõttu. Mõlemad koondiste peatreenerid nentisid, et jäime vastastele alla nii pikkuses kui ka füüsises. Tehnilise poole pealt alla ei jäädud. Positiivse poole pealt saaks esile tõsta uute meeste koondisesse jõudmist. Nendeks olid Joosep Põldma ja Hendrik Luuken. Üldiselt jäin Audentese poiste esinemistega koondistes rahule, suhtumine oli korralik.

Jalus