fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Audentes

Pannkoogijooksu võitis 12.c klass

11.02.2016

Pancake Race ehk pannkoogijooks on populaarne püha Inglismaal, mida juba 1445. aastast tähistatakse. Peetakse seda samal ajal kui meie vastlapäeva ja liu laskmise asemel joostakse põll ees, rätik peas ja pann koos pannkoogiga käes. Loomulikult võidab kõige kiirem. Kui Inglismaal jooksevad vaid naised, siis meil jooksid nii neiud kui ka noormehed.

Pannkoogijooksu juhatas sisse inglise keele õpetaja Margarita Hanschmidt, kes koos teiste keeleõpetajatega selle vahva ürituse korraldas. Peale traditsiooni tutvustamist asuti klasside kaupa võistlema, igas võistkonnas sai olla 10 liiget. Igaüks pidi enne jooksma hakkamist siduma pähe rätiku, ette põlle ja alles siis võis panni koos pannkoogiga haarata ning vähemalt kolm korda jooksu ajal pannkooki õhku visates jooksu alustada. Alustasid 9.a ja 9.c klasside võistkonnad. Mõned olid osavamad pannkoogi loopijad kui teised ja mitmed pannkoogid purunesid suurest viskamisest. Kui ka 10., 11. ja 12. klassid olid omavahel mõõtu võtnud, asusid stardirajale õpetajad ja nende vastaseks IB õpilased. Seekord saavutasid õpetajad võidu, olles osavamad ning kiiremad. Kokkuvõttes kuulutas stopperiga aega võtnud spordigümnaasiumi direktor Priit Ilver võidukaks pannkoogijooksu võitjaks 12.c klassi, kes sai maiustamiseks suure kommituutu.

Teiseks võistluseks oli hiigelsuure pannkoogi õhku viskamine, igast klassist ühel esindajal oli eesmärk haarata pannkoogist võimalikult suur tükk, sest suurema tüki krabajat ootas auhind. See võistlus oli samaväärne pallimänguga, osalejad hüppasid kõrgele, et haarata pannkook ning võitlesid rüsinal põrandal suurema tüki pärast. Rüselusest tuli võitjana välja 12.d klassi õpilane Sander Viilup.

Koos tegutsemine, võistlemine ja teiste rahvaste traditsioonide järgmine seob koolielu ning igaüks lahkus pannkoogijooksult hea tujuga.

Jalus